Verslas

2018.08.02 18:10

Vartotojus klaidinančios maisto prekių etiketės bus aiškesnės

Nuo 2020-ųjų ant maisto prekių etikečių nurodoma informacija turės būti aiškesnė. Europos Parlamentas (EP) pavasarį priėmė reglamentą, kuriuo siekia užkirsti kelią vartotojų klaidinimui, kai dėl etiketėje nurodomos informacijos atrodo, jog prekė pagaminta vienoje šalyje, nors jos kilmės šalis visai kita.

„Dažnai būna taip, kad prekės yra gaminamos ne iš vienos sudedamosios dalies. Jų kilmė būdavo įvairi, tačiau iki šiol reikėdavo nurodyti tikrai vieną kilmės vietą. Paprastai tai būdavo gamintojo buveinės vieta. Tačiau tuo atveju, jeigu pagrindinės sudedamosios dalys yra iš kitos šalies, vartotojas to ir nežinodavo, kadangi jis vertindavo, kad produktas kilęs būtent iš tos šalies, kurią nurodo gamintojas“, – laidoje „Laba diena, Lietuva“ sako advokatė Inga Lukauskienė.

Vis dėlto, anot jos, reglamentas nepateikia labai griežtų gairių – esą svarbiausia, kad vartotojas tiksliai žinotų, ar prekė pagaminta Europos Sąjungoje (ES), ar ne.

„Netgi pagal naujausius pakeitimus gamintojui leidžiama nurodyti, kad pagrindinė sudedamoji dalis yra pagaminta kitoje šalyje arba ne Europos Sąjungoje ir tai būtų laikoma tinkamu nurodymu“, – aiškina teisininkė.

Išsamiau – pokalbio įraše.