Verslas

2018.08.02 16:29

Taksistų ir pavėžėjimo kompanijų kare Ispanijoje paskelbtos paliaubos

Taksistų ir pavėžėjimo kompanijų kare Ispanijoje paskelbtos paliaubos. Tai reiškia, kad daugiau kaip savaitę trukusios Madrido, Barselonos ir kitų Ispanijos miestų gatvių blokados nutrauktos ir vietos verslininkai, bei turistai gali lengviau atsipūsti.

Ispanijos taksistai spaudžiami, jų manymu, nesąžiningos „Uber“ ir kitų internetinių pavėžėjimo kompanijų, paskelbė neterminuotą streiką Barselonoje dar praeitą trečiadienį. Jie pastatė gatvėse ne tik savo automobilius, bet ir patys įsitaisė palapinėse.

Dėl tokių blokadų, o jos greitai išplito ir į Madridą bei kitus Ispanijos miestus, vietos verslininkai, ypač miestų centruose, prarado iki 30 proc. pajamų.

Ispanijos taksistai piktinasi, kad vyriausybė negina jų teisių – neužtikrina, kad būtų griežtai įgyvendinamas įstatymas, nurodantis, kad taksi ir pavėžėjimo automobilių licencijų santykis turi būti 30:1. 

„Madride išduota 4308 licencijos iškviečiamiems automobiliams ir yra 15 723 licencijos taksi. Toks santykis labai toli nuo 1 su 30. Manau, atnaujinant tokias licencijas, o tai reikia daryti kas dvejus metus, visos, kurios viršija limitą, turi būti atšauktos“, – mano Nacionalinės taksi asociacijos prezidentas Julio Sanzas.

Daugiau kaip savaitę trukęs streikas pridarė didelių problemų oro uostams ir visam Ispanijos turizmo sektoriui. Galiausiai trečiadienį vėlai vakare Ispanijos vyriausybė nusprendė perduoti taksi reikalų reguliavimą vietos valdžiai, o ji gerokai labiau priklausoma nuo įtakingos taksistų gildijos. 

„Darbuotojų suvažiavimas nusprendė skelbti paliaubas iki rugsėjo ir mes išardysime stovyklą. Tikiuosi, jie laikysis pažadų. Jei ne – grįšime į gatves“, – žada Barselonos taksi asociacijos atstovas Tito Alvarezas.

Savo ruožtu naujoviškos pavėžėjimo kompanijos neketina nusileisti, nors ir pripažįsta, kad tradicinių taksi licencijos ir griežtesni jiems keliami reikalavimai suteikia „Uber“ ir kitoms kompanijoms nemažą konkurencinį pranašumą.

Plačiau – Sauliaus Masalsko reportaže.