Verslas

2018.08.02 11:40

Siūlo lengvinti prieglobsčio prašytojų įsidarbinimą Lietuvoje

BNS2018.08.02 11:40

Prieglobsčio prašytojai negali nei įsidarbinti, nei kurti savo verslo, kol jiems nesuteikiamas leidimas laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje, rašo „Lietuvos žinios“. Tarptautiniai ir kai kurie šalies ekspertai teigia, kad tvarkos keitimas būtų naudingas ekonomikai ir pabėgėlių integracijai.

Banko „Luminor“ vyriausiojo ekonomisto Žygimanto Maurico teigimu, jeigu imigrantai įsileidžiami, reikia siekti, kad jų teisės būtų panašesnės į vietos gyventojų.

„Esminis dalykas, norint žmogų visiškai integruoti į visuomenę, yra suteikti kiek įmanoma panašesnes ar net identiškas teises kaip ir vietiniams žmonėms“,– leidiniui sakė Ž. Mauricas.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas dienraščiui apribojimus aiškino nacionaliniu šalies saugumu, kuris yra valstybės prioritetas – siekiant užtikrinti tiek nacionalinį, tiek viešąjį saugumą yra numatytos taisyklės, kurios leidžia išvengti galimų pažeidimų ir suvaldyti galimą riziką.

Pasak „Lietuvos žinių“, Airija, kuri kartu su Lietuva buvo tarp vienintelių Europos Sąjungos šalių, neleidžiančių prieglobsčio prašytojams dirbti, šių metų birželio mėnesį tvarką pakeitė ir teisę dirbti suteikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt