Verslas

2015.09.08 13:45

SGD terminalo statyba sklandi, bet dar ieškoma tiekėjo ir deramasi su latviais

Alternatyvą „Gazprom“ dujoms sudarysiantis suskystintųjų gamtinių dujų terminalas statomas pagal planą, konstatuoja Vyriausybėje posėdžiavusi šio projekto komisija.

Alternatyvą „Gazprom“ dujoms sudarysiantis suskystintųjų gamtinių dujų terminalas statomas pagal planą, konstatuoja Vyriausybėje posėdžiavusi šio projekto komisija.

Jau rugsėjį Klaipėdos uoste prie Kiaulės nugaros bus pradėta statyti terminalo krantinė, pagal grafiką Pietų Korėjoje montuojama ir bandoma terminalo laivo įranga.

Tačiau Seimui pataisius Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo įstatymą per artimiausią pusmetį Lietuva turi pasirengti ir visiškai naujai ūkinei veiklai – numatyti kaip bus priimamos, saugomos ir vartotojams tiekiamos per terminalą importuojamos dujos.

„Darbai pajudėjo dėl to, kad yra priimtas naujasis SGD terminalo įstatymas. Priėmus įstatymą eina daugybė poįstatyminių aktų (...) – jie visi turi būti priimti, kad būtų sukurtas reguliavimas ir užtikrinama terminalo veikla ateityje“, – po posėdžio sakė terminalą statančios bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Pasak jo, iš kur pirksime suskystintąsias dujas aiškės metų pabaigoje. Šiuo metu vis dar deramasi su potencialiais tiekėjais.

Iki rugsėjo žadama susitarti ir su kaimynais latviais dėl dalies terminalo dujų saugojimo Inčukalno dujų saugykloje.

„Viskas vyksta laiku. Gilinimo darbai jau yra pabaigti, bet krantinės darbai dar nepradėti. Rugsėjo 15 dieną prasidės. Šiandien (...) pristatyta, kokie teisės aktai turi būti paruošti ir numatytos ministerijos, atsakingos už jų parengimą. Tie teisės aktai turi būti priimti rudenį“, – po posėdžio sakė premjeras Algirdas Butkevičius.