Verslas

2018.07.30 10:48

Pasveikino Kinijos pasiūlymą derėtis dėl prekybos susitarimo po „Brexit“

ELTA2018.07.30 10:48

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas pirmadienį pasveikino Kinijos pasiūlymą pradėti derybas dėl prekybos susitarimo po „Brexit“.

Politikas aplankė Pekiną, kad sustiprintų šalių ryšius prieš kitų metų Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

J. Huntas paskirtas šį mėnesį. Jis apsilankė Kinijos sostinėje, kad susitiktų su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi ir kitais svarbiais pareigūnais. Kelionės metu taip pat numatyta apsilankyti Paryžiuje bei Vienoje ir derinti pozicijas dėl vadinamojo „Brexit“.

„Mes aptarėme Kinijos užsienio reikalų ministro Wang Yi pasiūlymą pradėti diskusijas dėl galimo laisvosios prekybos susitarimo tarp Didžiosios Britanijos ir Kinijos po „Brexit“, – kalbėjo J. Huntas bendroje spaudos konferencijoje.

Didžioji Britanija vertina savo prekybos galimybes po „Brexit“. Londonas jau rengia planus derėtis dėl laisvosios prekybos susitarimo su Jungtinėmis Valstijomis, kai tik Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą.

J. Huntas ir Wang Yi pažymėjo, kad jų derybos buvo „labai konstruktyvios“, bet išsamesnių detalių nepateikė. Pirmadienį planuojamas J. Hunto ir Kinijos premjero Li Keqiango susitikimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.