Naujienų srautas

Verslas2018.07.28 19:59

Baigiasi sostinės daugiabučių namų prižiūrėtojų atranka

Daugiabučių administratorių rinkimai Vilniuje artėja pabaigos link, tačiau jau dabar aišku, kad dalyje teks juos organizuoti iš naujo, žmonės dalyvauja pasyviai. Būsto rūmų atstovai tikina, kad savivaldybė skelbdama tokius rinkimus viršija įgaliojimus, tačiau ši atrėžia, kad veikia pagal įstatymus.

Informacija apie daugiabučių administratorių rinkimus ant namo durų kabo jau daugiau nei dvi savaites. Iki rinkimų pabaigos liko kelios dienos, tačiau daugiabučio gyventoja Liudmila tikina, kad dauguma jos kaimynų dar nė nebalsavo. Žmonėms vien kainos kriterijaus biuletenyje nepakanka – jie nori daugiau informacijos apie visus administratorius.

„Aš pati esu žmogus, kuris gali naudotis internetu, ir kuris gali susirasti informacijos. Bet susirasti informacijos apie 40 administratorių – sudėtinga. Juo labiau, turint omenyje tai, kad namo gyventojų nemaža dalis yra pensininkų, kurie tikrai tos informacijos neieškos. Tai, ką gavome biuletenyje – tai kainos kriterijų, kuris, mano galva, neatspindi nieko, nes galiu geriau mokėti brangiau ir gauti paslaugas, nei mokėti mažai ir negauti nieko“, – sakė vilnietė Liudmila.

Vasara – atostogų metas, todėl dalis gyventojų nė negali balsuoti, nes paprasčiausiai yra išvykę.

Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis tikina, kad tokie rinkimai apskritai yra savivaldybės įgaliojimų viršijimas.

„Teisės aktai jai nesuteikia teisės nei siūlyti, nei keisti administratorių, jei nėra dviejų sąlygų. 1 sąlyga: jeigu likus 6 mėnesiams iki administratoriaus termino pasikeitimo, jie yra skiriami 5 metams, yra gauta 1/5 butų gyventojų prašymų pakeisti administratorių. 2 sąlyga: jei iš to namo yra gauta pagrįstų nusiskundimų, tada savivaldybė turi organizuoti tame name naujo administratoriaus rinkimą arba žmonės pasirenka seną“, – kalbėjo J. Antanaitis.

Savivaldybė atkerta, kad kaip tik laikosi teisės aktų: Civilinio kodekso pataisos numato prievolę savivaldybei organizuoti gyventojų susirinkimus dėl naujų administratorių rinkimo, pasibaigus anksčiau galiojusiam 5 metų terminui. Esą tie, kurie nepritaria tokiems rinkimams, yra suinteresuoti, kad liktų senoji tvarka ir dabartiniai administratoriai neprarastų pajamų.

„Žinant, kad gyventojai nėra pakankamai aktyvūs, o patys greičiausiai nesusiburs ir nepakeis administratoriaus, tai tas procesas, toks aktyvesnis, gal kažkam ir nelabai patinka“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas.

Pasak Vilniaus savivaldybės, šiuo metu apie 3 tūkst. daugiabučių dėl administratoriaus nėra apsisprendę. Jei per pirmąjį etapą žmonės administratoriaus taip ir nepasirinks, bus vykdomas antrasis etapas. O jei ir per jį administratoriaus nepavyktų išrinkti, greičiausiai liktų senasis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi