Verslas

2018.07.27 15:20

Paskelbė, kokiomis priemonėmis Kinija bandys įveikti prekybos karo grėsmes

ELTA 2018.07.27 15:20

Kinija planuoja daugiau pinigų skirti infrastruktūros projektams ir sušvelninti prekybos karo su Jungtinėmis Valstijomis poveikį antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai, informuoja „Reuters“. 

Kinijos prekybos karas su JAV aptemdė antros pagal dydį pasaulio ekonomikos plėtros perspektyvas ir sukrėtė finansų rinkas. Pekinas nerimauja dėl didesnio Kinijos ūkio sulėtėjimo ir neigiamos prekybos konfliktų įtakos darbo vietoms. 

Infrastruktūros išlaidų apimtis šį kartą priklausys nuo to, kaip plėtosis prekybos karas. Trumpuoju laikotarpiu efektyviausias būdas yra paskatinti investicijas į infrastruktūrą. 

Antrą šių metų ketvirtį Kinijos ekonomikos augimas sulėtėjo iki 6,7 proc., bet vis dėlto išsilaikė virš oficialaus 2018 metų ūkio plėtros tikslo (6,5 proc.). 

Tačiau prekybos ginčas su Vašingtonu, lėtėjanti vidaus nekilnojamojo turto rinka ir sumažėjęs eksportas gerokai padidino grėsmes Kinijos ekonomikos perspektyvoms. 

Šį mėnesį Jungtinės Valstijos įvedė tarifus 34 mlrd. JAV dolerių vertės Kinijos importui. Kinija atsakė „akis už akį, dantis už dantį“ principu, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino tarifais 500 mlrd. JAV dolerių vertės prekių importui iš Kinijos. 

Kinijos infrastruktūros investicijų augimas pirmą šių metų pusmetį sumažėjo iki 7,3 proc. nuo 21,1 proc. ankstesniais metais.