Naujienų srautas

Verslas2018.07.26 22:30

Ne kokios prognozės „Facebook“: pelnas smarkiai krenta ir tam yra priežastis

lrytas.lt 2018.07.26 22:30

Kompanija „Facebook“ prarado ketvirtį savo vertės trečiadienį po vadovų pranešimo, jog pelno maržos svyruos keletą metų. Taip nutiks dėl išlaidų, skirtų privatumo saugos priemonėms, bei dėl ribojamų duomenų naudojimo didžiausiose reklaminėse rinkose, praneša reuters.com.

Kompanijos antrojo ketvirčio rezultatai buvo pirmasis ženklas, kad naujoji Europos privatumo politika ir privatumo skandalų, įskaitant britų įmonę „Kembridžo Analitica“ bei kitų programų kūrėjus, perėmimas turėjo įtakos „Facebook“ verslui.

„Facebook“ likimą lėmė dvi valandos, kai kompanija pirmąkart paskelbė pajamas ir naudotojų augimą, kuris neatitiko lūkesčių ir įspėjo dėl ateities augimo bei plėtros.

Finansų vadovas David Wehner investuotojams sakė, jog nukritusi veiklos pelno marža kelerius metus kris ir pasieks 30 proc. ribą.

Šokinėjanti akcijų kaina sumažino rinkos kapituliaciją iki 150 mld. dolerių ir išbraukė akcijų pelną, pasiektą nuo balandžio mėnesio.

Jei akcijų kaina toliau kris, tai bus didžiausias „Facebook“ nuosmukis nuo pat 2012-ųjų liepos.

Taip pat „Facebook“ savo investuotojams praneša, jog reikia tikėtis didelio akcijų kainų šuolio antrajame ketvirtyje, kuris turėtų įvykti dėl sėkmingo abejonių privatumo klausimais sumažinimo ir dėl atidesnio medžiagos, kurią skelbia vartotojai, stebėjimo.

Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje Morningstar analistas Ali Mogharabi kalbėjo: „Kiti kalba apie valiutos pokyčius, tačiau mes manome, kad tai nutiko dėl naujosios privatumo politikos ir dėmesio privatumui skyrimo“.

Pranešama, kad aktyviųjų „Facebook“ vartotojų sumažėjo pusiau.

Beveik visos socialinės žiniasklaidos paslaugos tapo griežčiau kontroliuojamos, kuomet 2017-aisiais metais sausio mėn. JAV žvalgybos tarnybos atskleidė, kad organizacijos, susietos su Rusijos vyriausybe galėjo paveikti 2016-ųjų metų JAV prezidento rinkimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi