Verslas

2018.07.26 18:12

Pavyko: Europos Sąjunga ir JAV susitarė dėl prekybos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.26 18:12

Į Vašingtoną nuvykęs Europos Komisijos prezidentas Jeanas-Claude`as Junckeris sugebėjo susitarti su prezidentu Donaldu Trumpu, kad abi šalys susilaikys nuo naujų muitų ir bandys derybomis išspręsti prekybos problemas.

Šiąnakt Lietuvos laiku surengtoje spaudos konferencijoje Vašingtone abu lyderiai bendrais bruožais apibūdino pasiektą kompromisą – Amerika nedidins muitų iš Europos importuojamiems automobiliams ir kitoms prekėms, o Europos Sąjunga pirks gerokai daugiau suskystintųjų dujų ir sojos pupelių iš Jungtinių Valstijų.

„Štai todėl nusprendėme visų pirma siekti nulinių tarifų, nulinių netarifinių barjerų ir nulinių subsidijų ne automobilių pramonės prekėms.

Tai pat stengsimės sumažinti kliūtis ir plėsti paslaugų prekybą, chemijos ir farmacinės chemijos medicinos prekių, taip pat ir sojos pupelių prekybą“, – sakė D. Trumpas.

EK prezidentas savo ruožtu pabrėžė, kad sustiprintas bendradarbiavimas energetikos srityje.

„Europos Sąjunga pastatys daugiau terminalų suskystintosioms gamtinėms dujoms  iš Jungtinių Valstijų. Tai žinia ir kitiems. Susitarėme pradėti dialogą dėl standartų. Kalbant apie žemės ūkio sritį – Europos Sąjunga gali importuoti daugiau sojos iš Amerikos, ir tai bus padaryta“, – kalbėjo J.-C. Junckeris.

Daugiausia automobilių į Ameriką eksportuoja vokiečiai, todėl susitarimą Vašingtone Berlynas įvertino itin teigiamai.

„Mūsų laukia labai įtemptos intensyvios derybos. Mes vadovausimės Europos interesais. Federalinė vyriausybė užtikrinta dėl savo pozicijos, kad derybos geriau nei atsAkomosios priemonės“, – sako Peteris Almateris, Vokietijos ekonomikos ministras.

Savo ruožtu Prancūzijos ekonomikos ministras buvo kiek atsargesnis ir priminė, kad Europos sąjungoje galioja griežti maisto prekių standartai ir jie pasiryžę toliau ginti savo ūkininkus. Per derybas Vašingtone nebuvo konkrečiau paaiškinta, kaip jos vyks ir kiek tai gali užtrukti, taigi jų rezultatas gana miglotas, ypač turint omenyje, kad bandymas susitarti dėl ankstesnio laisvosios Transatlantinės prekybos sutarties, nepaisant kelerius metus trukusių intensyvių derybų, žlugo ir jos tebėra įšaldytos.

Daugiau apie tai – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.