Verslas

2018.07.25 12:32

J.-C. Junckeris apie prekybos derybas su D. Trumpu: nesu nusiteikęs labai optimistiškai

ELTA2018.07.25 12:32

Europos Komisijos vadovas Jean`as-Claude`as Junckeris sumažino lūkesčius prieš trečiadienio derybas Vašingtone, kad jam ir JAV prezidentui Donaldui Trumpui pavyks išspręsti gilų prekybos konfliktą tarp didžiulių pasaulio ekonomikų.

„Nesu nusiteikęs labai optimistiškai. Aš gana gerai pažįstu D. Trumpą. Žinau, kaip su juo derėtis ir kaip jis derasi ir elgiasi su kitais. Mes derėsimės kaip lygūs“, – sakė J.-C. Junckeris Vokietijos valstybiniam transliuotojui ZDF. 

J.-C. Junckeris teigė, kad Europos Sąjungai nereikia gintis. Tiesiog reikia ieškoti kelių, kaip išvengti prekybos karo. Europos Komisijos vadovas atnaujino pažadą imtis atsakomųjų priemonių, jeigu D. Trumpas įves naujus tarifus ES automobilių importui. 

Briuselis jau atsakė į praėjusį mėnesį įvestus tarifus plienui ir aliuminiui ir įvedė baudžiamuosius tarifus daugiau negu 3 mlrd. JAV dolerių (2,5 mlrd. eurų) vertės JAV prekėms, įskaitant džinsus, burboną, motociklus, apelsinų sultis, ryžius ir kukurūzus. 

Sunerimęs dėl augančios įtampos transatlantiniuose santykiuose, Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Jungtinės Valstijos yra „ne priešės, o mūsų svarbiausios prekybos partnerės už ES ribų“. 

„Amerika yra didesnė negu Baltieji rūmai. D. Trumpas to nepakeis – jis gali rašyti „Twitter“ kiek jam patinka“, – pridūrė ministras.