Verslas

2018.07.27 16:15

VMI: techniniai nesklandumai pašalinti, gyventojų duomenys neprarasti

ELTA, LRT.lt2018.07.27 16:15

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pranešime spaudai informuoja, jog techniniai sutrikimai, dėl kurių šiandien gyventojams nepavyko pasiekti VMI informacinių sistemų, pašalinti. Šiuo metu Mokesčių informacijos centras 1882, VMI elektroninių paslaugų sistemos (Mano VMI, EDS) ir internetinė svetainė veikia sklandžiai, gyventojai priimami ir visuose gyventojų aptarnavimo centruose. Pažymima, kad dėl techninės įrangos, aptarnaujančios vidinį tinklą, gedimo, gyventojų asmeniniai duomenys prarasti ar kitaip paveikti nebuvo ir yra saugūs.

Kiek anksčiau antradienį pranešta, kad VMI kai kurios internetinės funkcijos buvo sutrikusios dėl techninių nesklandumų, Eltai sakė VMI atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė. Jos teigimu, techniniai sutrikimai nepaveikė gyventojų duomenų.

Socialiniame tinkle „Facebook“ nuo pirmadienio vakaro kai kurie žmonės skelbia, kad jų duomenų suinteresuoti asmenys nemato VMI sistemoje, dėl to negali sumokėti už paslaugas ir panašiai, taip pat reiškiamas nerimas, duomenys yra apskritai prarasti. R. Asadauskaitė patikino, kad VMI saugomi gyventojų duomenys prarasti nebuvo.