Verslas

2018.07.23 13:47

Gera žinia kelionių mėgėjams – į Baltijos šalis ateina gigantas TUI

Marius Jokūbaitis, 15min.lt2018.07.23 13:47

Didžiausias pasaulyje kelionių operatorius TUI atsigręžė ir į Baltijos šalis. Turizmo gigantas, ketinantis regione pradėti veiklą, jau žvalgosi darbuotojų ir Lietuvoje. Tai gera žinia keliautojams – ekspertai mano, kad vienas žinomiausių pasaulyje turizmo organizatorių galės pasiūlyti dar konkurencingesnes kainas, labiau pasiekiami gali tapti ir egzotiniai kraštai.

Latvijos televizijos LNT laida „Naujienos“ paskelbė, kad Latvijoje TUI ketina pradėti veiklą jau netrukus – po kelių savaičių apie tai praneš oficialiai. Latvijos žiniasklaida gavo patvirtinimus iš TUI centrinio biuro Vokietijoje, tačiau komentarai bus teikiami vėliau. Yra žinių, kad TUI ketina pradėti veiklą ir Lietuvoje. Tačiau patys TUI atstovai planais Baltijos šalyse oficialiai kol kas nesidalina. „Deja, šiuo metu mes daug negalime pasakyti apie tai“, – raštu 15min atsakė TUI biuro atstovai.

Vietos Lietuvoje dar yra

Turizmo ekspertai sutinka – tai gera žinia turistams, nes atsivers naujos kryptys ir padidės konkurencija regione. Lietuvoje rinką dalijasi „Novaturas“, „Tez Tour“ ir „Kidy Tour“ bei mažesni kelionių rengėjai. Tačiau Turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė įsitikinusi, kad Lietuvoje yra vietos dar vienam kelionių organizatoriui.

„Kelionių paklausa auga, lėktuvai kyla pilni. Todėl dar vienam operatoriui, mano manymu, tikrai yra vietos. Kiek teko girdėti, TUI turi planų Lietuvoje pradėti užsakomuosius skrydžius“, – sakė Ž. Gavelienė.

Beje, šiais metais Lietuvoje veiklą pradėjo ir didžiausias Lenkijos kelionių operatorius „Itaka“, pasiūlęs keliones į Turkiją, Kretą, Korfu salą. Taigi TUI atėjimas dar labiau padidins konkurenciją tarp operatorių, pardavinėjančių keliones į lietuvių pamėgtus kraštus.

Ž. Gavelienė įsitikinusi, kad ir čia dar yra neišsemtų krypčių. „Gal į tolimas egzotines šalis pilno lėktuvo ir nepririnktų, tačiau Graikijoje yra salų, į kurias čia dar niekas nepardavinėja kelionių. Tad yra kur plėstis“, – sakė Turizmo rūmų vadovė.

TUI tarp keliautojų garsėja ir tuo, kad dažnai pasiūlo ypač patrauklius paskutinės minutės kelionių paketus.

Keliauja iš Vokietijos

Baltijos šalių turistai, tarp jų ir Lietuvos gyventojai, TUI paslaugomis naudojasi ir dabar – operatoriaus keliones siūlo vietinės agentūros, tačiau skrydžiai vykdomi iš kitų šalių, pavyzdžiui, Vokietijos. Manoma, kad pasaulinis turizmo operatorius Baltijos šalių keliautojams gali pasiūlyti daugiau egzotinių krypčių už mažesnę kainą, nei siūlo kiti operatoriai.

AFP/Scanpix nuotr.

Tiesa, kol kas lieka neaišku, – turizmo gigantas nusprendė vykdyti skrydžius iš Baltijos ar čia tik stiprinti kelionių prekybą, kuo dabar užsiima vietinės agentūros.

Ž. Gavelienė sakė neturinti žinių, ar į Lietuvą gali ateiti TUI Vokietijos filialas. „Gali būti, kad į Baltijos šalis ateis TUI iš kitų kraštų. Apskritai, šis kelionių operatorius plečiasi, darbuotojų Lietuvoje ieško jau nuo balandžio. Tad jeigu tinkamai pasirinks strategiją, jie čia ras savo vietą“, – teigė Turizmo rūmų vadovė.

Jau ieško ir darbuotojų

Tai, kad TUI grupė nusiteikusi rimtai žengti į Baltijos šalis, išduoda ir darbo pasiūlymai Lietuvoje ir Latvijoje. Pavyzdžiui, Lietuvoje jau ieško jaunesnio apskaitininko, o neseniai buvo įdarbintas prekybos ir plėtros vadybininkas. Tarp reikalavimų darbuotojams – geras lietuvių, anglų ir rusų kalbų mokėjimas.

Vilniuje, Ozo g. 12A , jau registruota ir bendrovė „TUI Baltic“. Kompanija darbuotojų ieško ir Latvijoje. „TUI Baltics“ skelbia, kad jis yra „TUI grupei“ priklausantis naujas kelionių organizatorius Baltijos šalyse.

TUI grupei priklauso apie 150 lėktuvų, taip pat 14 kruizinių laivų, per 300 viešbučių daugiau nei 30 pasaulio šalių. Tiesa, latviai jau nerimauja, kad TUI atėjimas į Baltijos šalių tinką gali neigiamai paveikti „airBaltic“ kompaniją, nes turizmo gigantas naudojasi savo lėktuvų parku. Beje, 2016 m. Klaipėdoje buvo prisišvartavęs TUI grupei priklausantis kruizinis laivas su turistais.

Latvijoje įmonė ieško rinkodaros specialisto, finansų direktoriaus, pardavimų vadovo ir kitų darbuotojų.