Verslas

2018.07.21 18:45

Šiauliai planuoja diegti bendrą paslaugų ir nuolaidų sistemą su Jelgava

BNS2018.07.21 18:45

Šiaulių miesto savivaldybė planuoja įdiegti bendrą paslaugų ir nuolaidų sistemą su Latvijos Jelgavos miestu.

Kaip BNS sakė Šiaulių savivaldybės Projektų valdymo skyriaus vedėja Ieva Džiaugienė, šiuo metu vykdomi viešieji pirkimai tokios sistemos koncepcijai parengti.

Anot jos, planuojama, kad tai greičiausiai būtų mobili aplikacija, leisianti naudotis nuolaidomis ir elektroninėmis paslaugomis abiejų miestų gyventojams tiek Šiauliuose, tiek už mažiau nei 100 kilometrų esančioje Jelgavoje.

„Ta šiauliečio kortelė, nors ir vadinasi kortelė, bet, kiek esame atlikę konsultacinių analizių, galvojame, kad būtų patraukliausia mobili aplikacija, o ne fizinė kortelė, – teigė I. Džiaugienė. – Ji apjungtų įvairias paslaugas. Idėja, kad galbūt tomis paslaugomis, kurias teikia savivaldybė arba valstybė, galėtų naudotis per mobilią aplikaciją gyventojai, kurie būtų mūsų duomenų bazėje.“

Pasak I. Džiaugienės, kartu bus kuriama ir informacinė bazė, ji leistų klasifikuoti Šiaulių gyventojus pagal jiems aktualias paslaugas, pavyzdžiui, moksleivių ar pensininkų gaunamas nuolaidas transportui, moksleivių būrelius ir pan.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sako, kad svarstoma ir galimybė išplėsti elektroninio viešojo transporto bilieto galimybes.

„Tai būtų susieta su daug dalykų, bet kiek tų dalykų realiai gyvenime bus naudojama, svarbiausias klausimas. Tai būtų nuolaidos, įvairūs paskatinimai lankyti kultūrinius renginius. Tikslas – kultūros plėtra“, – BNS sakė meras.

Projektas planuojamas iš Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšų, duomenų bazei ir jos ketverių metų priežiūrai numatyta iki 200 tūkst. eurų, koncepcijai parengti – dar iki 45 tūkst. eurų. 

Tikimasi, kad programėlė ar virtuali arba fizinė kortelė galėtų pradėti veikti jau kitų metų rudenį.

„Jei tai bus aplikacija, numatyta, kad kai kurias nuolaidas, jei jas taiko miestas, jelgaviečiai galėtų gauti Šiaulių mieste, tiek šiauliečiai Jelgavoje“, – pabrėžė I. Džiaugienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.