Naujienų srautas

Verslas2018.07.20 11:34

Kaune pradedama statyti „Continental“ gamykla

Kaune pradedama statyti elektronikos gamintojo „Continental“ gamykla. Čia planuojama per penkerius metus sukurti apie tūkstantį naujų darbo vietų. Specialistai sako, kad tai didžiausia į Lietuvą pritraukta užsienio investicija.

„Continental“ – tai Vokietijos pramonės milžinė, gaminanti elektronikos komponentus automobiliams. Prieš metus kompanija pranešė apie planus statyti gamyklą Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje.

Į pradedamą statyti gamyklą ketinama investuoti 95 milijonus eurų, įdarbinti apie tūkstantį darbuotojų. „Continental“ atstovas anksčiau yra sakęs, kad gamykla turėtų būti baigta statyti iki kitų metų vidurio.

Pasak vyriausybės atstovų, tai, jog ši gamykla įsikūrė Lietuvoje, padės į pritraukti ir daugiau stambių automobilių dalių ar pačių automobilių gamintojų.

Prezidentė Vokietijos pramonės milžinės „Continental“ gamyklos statyboms davė startą.

„Noriu pasidžiaugti, šiandien Lietuvai labai svarbi diena. Visai Lietuvai, ne tik Kauno regionui, nes pas mus ateina ne tik Vokietijos investuotojas, ne tik svarbiausias mūsų partneris, bet labai inovatyvi gamyba. Ir tai bus pirmoji gamykla pasaulyje, kuri per praktiškai vienus metus, sakoma, kad netgi per 9 mėnesius, iš šio lauko virs labai modernia gamykla“, – ceremonijoje kalbėjo šalies vadovė.

D. Grybauskaitė sakė, kad bus sukurtos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos, o tai reiškia ir didesnius atlyginimus Lietuvos žmonėms, ir tai, kad Lietuva pasaulyje garsės kaip tampanti inovacijų pritraukimo šalimi, kur verta investuoti.

Numatoma, kad „Continental“ gamykla Lietuvoje pradės veikti 2019 metų antrą pusmetį. Čia bus gaminami įvairūs automobilių komponentai – greičių dėžių sistemos, durų bei sėdynių kontrolės elementai, išmanios langų tamsinimo sistemos.

Kaip jau skelbė ELTA, į naują elektronikos komponentų gamybos padalinį planuojama investuoti 95 mln. eurų.


BNS nuotr.


Anot viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, ši elektronikos komponentų gamykla bus pirmoji tokia Lietuvoje. „Continental“ visame pasaulyje turi keliasdešimt gamyklų, Europoje kol kas jų yra apie dešimt.

Kauno LEZ bus gaminamos elektroninės sensorinės automobilių dalys, kurių gamyba reikalauja ypač aukštos gamintojų kompetencijos. Viliamasi, kad kompanijai patiks tai, ką ji randa Kauno regione, – geras sąlygas veikti bei pakankamą kiekį talentingų darbuotojų, tad pastarųjų skaičius ateityje gali dar išaugti, įmonei plečiantis.

„Tikėtina, kad tokio prekių ženklo kompanijos, kurios metinė apyvarta – daugiau nei 40 milijardų eurų, atėjimas į Lietuvą paskatins ir kitas automobilių pramonės įmones sekti „Continental“ pavyzdžiu ir rinktis mūsų šalį naujoms investicijoms“, – prieš naujos gamyklos statybos pradžią sakė „Investuok Lietuvoje“ vadovas M. Katinas.

Žiemai baigiantis, primena ELTA, „Investuok Lietuvoje“ skelbė, kad pagal planuojamų sukurti darbo vietų skaičių pirmauja Vilnius (2195), tačiau sostinei ant kulnų lipa Kauno rajone, Karmėlavos seniūnijoje, esantys Sergeičikai (1800). Tuo tarpu Kauno mieste planuojama sukurti 710 darbo vietų. Skaičiuojama, kad, įgyvendinus 2017 metų projektus, per metus dėl jų ir papildomo poveikio ekonomikai Lietuvoje bus sumokama apie 104 mln. eurų mokesčių.

Kauno rajono savivaldybės atstovų teigimu, kartu su Kauno LEZ vadovais tariamasi dėl infrastruktūros plėtros pramonės zonoje, imamasi bendrai spręsti socialines problemas Karmėlavos bei kitose rajono seniūnijose, į kurias pastaraisiais metais ateina vis daugiau užsienio bei vietos verslo investicijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi