Naujienų srautas

Verslas2018.07.19 21:55

Ministerijų darbuotojai pradeda minti Darbo biržos slenkstį

Darbo biržos duomenimis, vis daugiau darbo ieško valstybės tarnautojai. Birža iš valstybės įstaigų jau gavo daugiau nei 10 pranešimų apie grupinius atleidimus, įspėjimai apie atleidimą įteikti 500 darbuotojų. Vidaus reikalų ministras teigia, kad pradėjus valstybės tarnybos pertvarką apie konkretų atleidžiamų žmonių skaičių nebuvo kalbama, tai kiekvienos įstaigos reikalas. Tačiau pripažįsta, kad valstybės tarnautojų nuolat mažės.

Susisiekimo  ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose naikinama beveik 200 pareigybių. Pačioje ministerijoje per beveik 2 metus darbo neteko dvi dešimtys žmonių.

Žmonių tuštėjimo metas ir Sveikatos apsaugos ministerijoje. Pirmiausia planuojama mažinti vadovaujančių darbuotojų, tačiau ir eiliniams tarnautojams ministerijos durys gali užsiverti.

„Esame įteikę 117 atleidimo lapelių su pasižadėjimu jiems pasiūlyti kitas darbo vietas, kurie atitiks tuos reikalavimus“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Odeta Vitkūnienė.

Vienas valstybės tarnybos pertvarkos autorių vidaus reikalų ministras teigia niekada nekalbėjęs apie konkrečius skaičius, kiek tarnautojų neteks darbo. Pasak jo, skaitmenizavimas, elektroninės paslaugos sparčiai plečiasi ir dėl to dalis darbuotojų natūraliai lieka be darbo.

„Dabar darome administravimo ir viešųjų paslaugų efektyvumo didinimo reformą. Jos metu visos įstaigos turi peržiūrėti savo veikimą ir padidinti efektyvumą. Galbūt įstaigos, darydamos namų darbus, mato, kad kai kurių darbuotojų nereikia, kažkokių paslaugų galima atsisakyti“, – svarsto vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Darbo birža jau skaičiuoja darbo ieškančius valstybės tarnautojus. Kol kas skaičius nėra įspūdingas – registruoti 34 tokie bedarbiai, tačiau prognozuojama, kad jų daugės.

Išsamiau – Redos Gilytės ir Augusto Stankevičiaus reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi