Verslas

2018.07.19 08:03

Ūkio ministras apie inovacijų reformą: reikia orientuotis į nuoseklų finansavimą

Ūkio ministras sako, kad inovacijų reforma Lietuvoje turėtų orientuotis į nuoseklų finansavimą ir darbo rinkai reikalingų specialistų parengimą. Taip siekiama išspręsti problemas, kurias kėlė ir neseniai paskelbti Inovacijų švieslentės reitingai (angl. European Innovation Scoreboard).

Nors Lietuvos pramonė pagamina perpus daugiau produkcijos nei prieš krizę, tai daroma turint beveik šeštadaliu mažiau darbuotojų. Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius sako, kad šias problemas bus siekiama spręsti vykdant neseniai priimtą inovacijų reformą.

Pasak V. Sinkevičiaus, bus siekiama nuosekliau planuoti finansavimą, rengti specialistus ir pritraukti talentus iš užsienio.

Kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas kaip didžiausia problema nurodoma ir Europos Komisijos Inovacijų švieslentėje. Tai yra reitingas, parodantis kaip greitai valstybės diegia technologines naujoves.

Vis dėlto per aštuonerius metus, kaip skelbiama reitinge, nepaisant egzistuojančių problemų, Lietuva inovacijų srityje padarė sparčiausią pažangą Europos Sąjungoje.