Verslas

2018.07.17 13:52

Europa ir Japonija pasirašė laisvosios prekybos susitarimą

ELTA 2018.07.17 13:52

Europos Sąjunga ir Japonija antradienį pasirašė veržlų laisvosios prekybos susitarimą, kurį pareigūnai pavadino „aiškia žinute“ prieš protekcionizmą, Vašingtonui įvedus prieštaringai vertinamus tarifus ir grasinant prekybos karu. 

Susitarimą Tokijuje pasirašė aukščiausio lygio ES pareigūnai ir Japonijos premjeras Shinzo Abe. Susitarimas sukuria laisvosios prekybos zoną, apimančią beveik trečdalį pasaulio bendrojo vidaus produkto (BVP). 

„Mes siunčiame aiškią žinutę, kad esame kartu prieš protekcionizmą“, – sakė ES Vadovų Tarybos prezidentas Donaldas Tuskas. 

„Pasirašydami šį susitarimą mes pasisakome už laisvą ir sąžiningą prekybą. Mes parodome, kad esame stipresni veikdami kartu“, – pridūrė Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude`as Junckeris. 

Toks susitarimas pasirašytas laikotarpiu, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas provokuoja sąjungininkes ir priešininkes savo agresyvia „Amerika pirmiausia“ prekybos politika. 

J. C. Junckeris pažymėjo, kad susitarimas siunčia žinutę, kad „prekyba yra daugiau negu tarifai ir barjerai, tai – vertybės“.

Sh. Abe akcentavo, kad susitarimas „rodo pasauliui tvirtą Japonijos ir ES politinę valią tokiu metu, kai plinta protekcionizmas“.