Verslas

2018.07.16 15:13

„Agrokoncernas“: viešojoje erdvėje eskaluoti pažeidimai nepasitvirtino

LRT.lt2018.07.16 15:13

Verslą ir mokesčių mokėjimą prižiūrinčios Lietuvos institucijos, tikrinusios su UAB „Agrokoncernas“ susijusias įmones, esminių pažeidimų nenustatė, rašoma pirmadienį koncerno išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Tyrimą atlikusi Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, kaip teigiama pranešime, informavo, jog „Agrokoncernui“ sudarant ūkininkams sąlygas taikyti mokėjimų atidėjimus, įstatymų nuostatos nepažeidžiamos.

„Aplinkos apsaugos agentūra, išnagrinėjusi UAB „Žemės ūkio inovacijų centras“ prašymą, teisės aktuose nustatyta tvarka išdavė leidimą Jakštonyse laikyti laukinius gyvūnus, o Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius sutiko su gyvūnų laikymo sąlygomis ir jiems skirta teritorija.

Valstybinė mokesčių inspekcija, tikrinusi „Agrokoncerno“ paramos gavėjus („Naisių bendruomenė“, VšĮ „Baltų arena“, paramos ir labdaros fondą „Švieskime vaikus“ ir VšĮ „Naisių teatras“), nenustatė neatitikimų šalies teisės aktams gaunant ir naudojant paramą, taip pat nenustatė paramai ir labdarai skirtų taisyklių pažeidimų.

Esminių mokestinių pažeidimų nenustatyta ir atliekant mokestinį vertinimą UAB „Žemės ūkio inovacijų centras“, dėl kurio vykdomų statybų viešumoje pasirodė nepagrįsta ir tiesos neatitinkanti informacija“, – teigiama „Agrokoncerno“ pranešime.

„Agrokoncernas“ pranešime taip pat primena, jog ne kartą pats kreipėsi į valstybės institucijas, prašydamas atlikti tyrimus ir nustatyti, ar viešojoje erdvėje mesti kaltinimai verslui yra pagrįsti.

„Valstybės institucijų atlikti tyrimai su mumis siejamose įmonėse parodė, kad „Agrokoncernas“ laikosi ne kartą viešai išsakytų skaidraus ir socialiai atsakingo verslo principų. Nuo bandymų griauti verslo reputaciją ir toliau ginsimės faktais, įrodančiais mūsų veiklos teisėtumą“, – pranešime sako UAB „Agrokoncerno grupė“ generalinis direktorius Valdas Eimontas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.