Verslas

2018.07.16 11:45

Jungtinių Valstijų gamintojai jaučia prekybos karo poveikį

ELTA2018.07.16 11:45

Kai kurie Jungtinių Valstijų gamintojai atideda investicijas ir kelia kainas, o prie to prisideda JAV prezidento Donaldo Trumpo vykdomas prekybos karas su pagrindinėmis ekonominėmis partnerėmis.

Vis dėlto dauguma šalies įmonių reikšmingų pokyčių nepajuto, rodo pirmadienį paskelbtas tyrimas. JAV Nacionalinė verslo ekonomikos asociacija savo mėnesiniame pranešime taip pat pažymi, kad jos nariai tikisi, jog šalies ūkio augimas tęsis ir kitais metais. Jie taip pat prognozuoja, kad infliacija viršys 2 proc. 

Jungtinių Valstijų bendrovės praneša apie išaugusį pelną ir didesnius pardavimų lūkesčius. Visgi nepaisant darbuotojų trūkumo, atlyginimų augimo indeksas sumažėjo po balandžio rekordo. 

Tyrimo metu apklausti 98 ekonomistai iš privačių bendrovių ir prekybos asociacijų. Kai kurie iš jų įžvelgia kainų augimo ženklų dėl D. Trumpo importo politikos. 

65 proc. apklaustųjų teigė, kad nerimas dėl prekybos nepakeis jų bendrovių investicijų, darbuotojų samdymo ar kainų politikos planų. 

26 proc. apklaustų gamintojų akcentavo, kad ketina atidėti planuotas investicijas, o 16 proc. pranešė apie kainų padidinimą. 

Populiariausi