Naujienų srautas

Verslas2018.07.11 22:00

Įspėja, kad nuo liepos gali suaktyvėti vogtų telefonų pardavimai

Nuo liepos 25 dienos visi Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai pradės blokuoti vogtus ar pamestus mobiliuosius įrenginius. Todėl policija įspėja, kad iki šio mėnesio pabaigos vogtų telefonų prekyba gali suaktyvėti.

Norint surasti naudotą ar naują telefoną už mažesnę kainą tai padaryti nesunku. Skelbimų portalai lūžta nuo pasiūlymų. Tačiau susisiekus su pardavėjais, ne kiekvienas sako turintis pirkimo dokumentus. Vieni nemano, kad tai problema, kiti siūlo pasitikrinti internete identifikacinį numerį.

„Manome, kad artėjant liepos 25 dienai, kada bus pradėti blokuoti telefonai, jų gali atsirasti įvairiuose skelbimų portaluose, turguose. Norime apie tai įspėti žmones“, – sakė Policijos departamento Komunikacijos sk. vadovas Ramūnas Matonis.

Nuo liepos pabaigos į vogtą telefoną įdėjus bet kurio ryšio operatoriaus SIM kortelę, ryšys neveiks.

Pasaulinės mobiliųjų operatorių asociacijos duomenimis, Jungtinių Valstijų ryšio operatoriams pradėjus blokuoti vogtus telefonus, San Franciske tokių vagysčių sumažėjo perpus. Lietuvoje numatoma blokuoti apie 10 tūkst. prietaisų.

Ar mobilusis įrenginys nėra įtrauktas į juodąjį sąrašą, galima patikrinti internetinėje svetainėje manoimei.lt suvedus telefono identifikacinį numerį – IMEI.

Šį kodą galima rasti ant telefono lipduko po telefono akumuliatoriumi arba sužinoti suvedus specialią skaičių kombinaciją telefone.

Sužinojus, jog mobilusis įrenginys yra vogtas, policija ragina jį atnešti į komisariatą. 

Išsamiau – Beatričės Bankauskaitės ir Simonos Stanapėdytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi