Verslas

2018.07.12 13:03

Vieni ūkininkai dėl sausros sulaukė didesnio, kiti – mažesnio derliaus

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.12 13:03

Visi baiminomės, kad gali nebūti derliaus, tačiau dabar matome, kad uogų derliai bus tikrai geri. Taip LRT TELEVIZIJAI sako Gediminas Daukšys, bendrovės „Vetrija“ direktorius. Kitas uogų augintojas, Jonas Sakalauskas, jam paprieštarauja – dėl sausros šiemet uogos daug smulkesnės, o derlius – mažesnis.

Pasak G. Daukšio, šiemet jo bendrovėje netrūksta nei vyšnių, nei aviečių, nei juodųjų ar raudonųjų serbentų.

„Tai iš vienos pusės džiugina, iš kitos – neramina. Esant dideliam derliui, šiek tiek nukrenta (uogų – LRT.lt) kainos, reikia daugiau dirbti, o uždirbame tuos pačius pinigus“, – aiškina jis.

Kaip teigia J. Sakalauskas, jo ūkį sausra tikrai paveikė: „Išsigelbėja tik tie ūkininkai, kurie turi specialias laistymo sistemas. (...) Sodinome tikslingai tam tikrą desertinę juodųjų serbentų veislę, tad šiuo derliumi esame patenkinti.“

Anot uogų augintojo J. Sakalausko, sausra taip pat paankstino ir išderino įvairių uogų derėjimo laiką: „Dabar turėtume skinti šilauoges, bet liepos pabaigoje visgi skinsime avietes, o rugsėjį šių uogų jau nebeturėsime, kaip kad turėjome įprastai.“

Dėl sausros kai kurie ūkininkai šiemet investavo daugiau nei įprastai, todėl parduodamų uogų kaina gali būti aukštesnė, lyginant su ankstesniais metais.

Plačiau apie uogų derlių – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.