Naujienų srautas

Verslas2018.07.11 16:59

Didinami pataisos pareigūnų atlyginimai

LRT.lt 2018.07.11 16:59

3 milijonai eurų – tiek lėšų įgyvendinant tarnybos Kalėjimų departamente statuto pakeitimo įstatymą papildomai panaudota pataisos pareigūnų darbo užmokesčiui.

Profesinės sąjungos – svarbus įstaigų socialinis partneris, todėl Kalėjimų departamentas skiria daug dėmesio dialogui su darbuotojų atstovais. Sistemingi susitikimai, detalizuojant veiklos, aprūpinimo, finansavimo klausimus – įprasta praktika Kalėjimų departamente.

Kalėjimų departamentas informuoja, kad pataisos pareigūnams 2017 m. gruodžio mėnesio atlyginimai, įgyvendinant tarnybos Kalėjimų departamente Statuto pakeitimo įstatymą (Statutas), susijusį su pataisos pareigūnų darbo užmokesčių didinimu, buvo išmokėti iš 2017 m. skirtų biudžeto asignavimų, t. y. iš sutaupyto darbo užmokesčio. 2017 m. pabaigoje papildomų biudžeto asignavimų, skirtų Statuto įgyvendinimui, Kalėjimų departamentas negavo. Tai buvo pirmasis įgyvendintas darbo užmokesčio didinimo etapas.

Antrasis etapas. 2018 m. sausio mėnesį papildomai gavus tikslines lėšas, t. y. 3 mln. eurų, skirtų pataisos pareigūnų darbo užmokesčiui 2018 metams, Kalėjimų departamentas proporcingai (atsižvelgiant į pataisos pareigūnų skaičių ir jų darbo užmokesčio padidinimą įsigaliojus Statuto pakeitimams) juos paskirstė Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms ir pinigai buvo panaudoti atlyginimų didinimui. Dėl pataisos pareigūnų atlyginimo didinimo (atitinkamai – ir dėl papildomų lėšų nurodytos sumos) buvo derinta su Teisingumo ministerijos ir Profesinės sąjungos atstovais.

Visi duomenys apie numatytą darbo užmokestį yra skelbiami viešai teisingumo ministro valdymo sričių strateginiame veiklos plane, kurį galima pamatyti Teisingumo ministerijos interneto svetainėje.

Trečiasis etapas. 2018 metų pradžioje atliekant eilinį tarnybinės veiklos vertinimą, kai tarnybinė veikla buvo įvertinta labai gerai, vėl buvo padidintas pataisos pareigūnų darbo užmokestis. 38 proc. pataisos pareigūnų buvo paskatinti nustatant aukštesnį pareiginės algos koeficientą (padidėjo jų darbo užmokestis).  Šis darbo užmokesčio didinimas buvo vykdomas iš 2018 m. biudžeto asignavimų.

Taigi 2018 m. kasmetinio eilinio tarnybinės veiklos vertinimo metu darbo užmokestis buvo padidintas 1 476 bausmių vykdymo sistemos darbuotojams – iš jų 948 pataisos pareigūnams. 2018 m. po kasmetinio eilinio tarnybinės veiklos vertinimo darbo užmokestis padidėjo 579 jaunesniesiems specialistams, 278 specialistams, 44 vyriausiesiems specialistams, 9 skyrių viršininkų pavaduotojams, 35 skyrių viršininkams, 1 direktoriaus pavaduotojui, 2 pataisos įstaigų direktoriams. Šio, trečiojo etapo  metu, Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų vadovai privalėjo atsižvelgti į 2018 m. skirtus biudžeto asignavimus darbo užmokesčiui.

Siekiant tinkamai suvaldyti galimą lėšų trūkumo riziką 2018 metų pabaigoje  Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriams buvo priminta, jog vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 6 punktu, įstaigos vadovo pareiga užtikrinti racionalų ir taupų lėšų naudojimą. Taip pat įstaigų direktoriams buvo nurodyta užtikrinti darbo užmokesčiui skirtų lėšų naudojimą, neviršijant kiekvienai įstaigai 2018 metams skirtų lėšų darbo užmokesčiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi