Verslas

2018.07.11 13:36

„Intersurgical” į gamyklą Visagine investuos 7 mln. eurų

ELTA 2018.07.11 13:36

Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų gamintoja „Intersurgical” į gamyklą Visagine investuoja 7 mln. eurų.

Naujajai bendrovės gamyklai bus skirta 8 ha žemės ploto Visagino pramonės parke. Bendrovė pirmame plėtros etape ketina įdarbinti apie 200 inžinerijos, gamybos bei mokslinių tyrimų ir plėtros sričių aukštos kvalifikacijos specialistų. Per 10 metų vien Visagine bendrovė „Intersurgical“ planuoja padidinti darbuotojų skaičių iki 1000.

„Gamykla Pabradėje yra labai svarbi mūsų bendrovei siekiant išlikti konkurencinga medicinos prietaisų rinkoje“, – pranešime cituojamas „Intersurgical“ generalinis direktorius Sigitas Žvirblis. 

Bendrovė nuo 2016 metų siūlydavo stažuotes Visagino profesinės mokyklos mechatronikos studijų krypties studentams.

„Bendrovė „Intersurgical“ sėkmingai išaugo iki 200 darbuotojų ir tapo vienu pagrindinių ne tik Pabradės – miestelio, kuriame gyvena tik 6000 gyventojų – bet ir visos Rytų Lietuvos darbdaviu. Sprendimas statyti gamyklą Visagine reiškia, kad ši sėkmės istorija gali atsikartoti ir regionai gali pritraukti tiesiogines užsienio investicijas, jeigu juose sukurta tiek fizinė, tiek švietimo infrastruktūra“, – sako „Investuok Lietuva“ vadovas Mantas Katinas.

Ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus teigimu, toks profesinio centro ir verslo bendradarbiavimas gali iš esmės pakeisti viso regiono ateities perspektyvas. 

Bendrovė „Intersurgical“ kuria ir gamina medicinos prietaisus, susijusius su kvėpavimo sistemos palaikymu. Lietuvoje gaminami prietaisai yra eksportuojami į daugiau nei 100 šalių, daugiausia į Jungtinę Karalystę, Prancūziją, Ispaniją, Vokietiją ir Japoniją.

1994 metais bendrovė „Intersurgical“ atidarė savo pirmąjį gamyklą Pabradėje, Lietuvoje, kur šiuo metu yra pagrindinis darbdavys beveik 2500 darbuotojų ir daugiau nei 100 milijonų eurų siekiančia metine apyvarta.