Verslas

2018.07.07 22:00

Medikų atlyginimai: žadėto padidėjimo sulaukė ne visi

Didesnių algų medikai laukia nuo gegužės, bet iš jų algalapių matyti, kad tiems, kam darbo užmokestis padidintas, tai padaryta nevienodai. O kitiems jis apskritai tebėra nekeltas – peržiūrėti jį žadama šį mėnesį arba nuo rugsėjo. Anonimiškai siųsti nuasmeninintus algalapius medikų prašo sveikatos apsaugos ministras, kad įsitikintų, ar gydymo įstaigos vykdo įsipareigojimus.

Ministerijos vadovų teigimu, su medikų bendruomene sutarus, nuo gegužės darbo užmokesčio fondas padidintas penktadaliu, tam skirta 100 milijonų eurų.

Pirmiausia algas žadėta kelti mažiausiai uždirbantiems. Medikų sąjūdžio apklausa rodo, kad iš tūkstančio medikų, padidėjusį atlyginimą patvirtino gavę beveik 70 proc., bet ketvirtadaliui jų algų kėlimas nepasiekė numatytų atlyginimų grindų.

„Yra įstaiga, kuri pakėlė 41 proc. atlygio gydytojui ir taip pasiekė grindis. Kad bazinis gydytojo atlyginimas padidėtų iki 1000 eurų, reikėjo pakelti 41 proc. Tad koks atlygis buvo iki tol? Vis dėlto, ne visiems pakilo dėl bazinio atlygio, t.y. dalis įstaigų kėlė per priedus, kintamąją dalį, kurią visada galima pakeisti, pasikeitus situacijai“, – aiškina Medikų sąjūdžio vadovo pavaduotoja Jurga Dūdienė.

„Pasirašant šakinės sutarties priedą, įstaigoms buvo numatyta galimybė atlyginimą kelti per kintamosios dalies didinimą pirmuosius du mėnesius iki liepos 1-os dienos. Nuo liepos 1-os dienos atlyginimas turėtų didėti būtent per pastoviosios dalies didėjimą“, – supažindina sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė.