Naujienų srautas

Verslas2018.07.05 11:50

Lietuva oficialiai tapo 36-ąja EBPO nare

LRT.lt 2018.07.05 11:50

Lietuva baigė trejus metus trukusį procesą ir oficialiai tapo 36-ąja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare – ketvirtadienio rytą Prancūzijos vyriausybėje buvo deponuoti prisijungimo prie EBPO konvencijos ratifikaciniai raštai, rašoma pranešime spaudai.

Pasak prezidentės, kai pasaulis yra ant prekybos karų slenksčio, EBPO vaidmuo – ypač svarbus. Tik laisva prekyba, sąžininga konkurencija, skaidrumas ir teisingas pajamų paskirstymas yra raktas į stabilios ir ekonomiškai stiprios valstybės ateitį. Todėl Lietuva yra pasiruošusi kartu su EBPO ieškoti geriausių sprendimų globalios ekonomikos iššūkiams atremti.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvai būtina ir toliau maksimaliai išnaudoti EBPO narystės naudą ir ekspertinę pagalbą stiprinant inovacijų politiką, didinant darbo našumą ir mažinant socialinę atskirtį. Specialiai išleistoje ekonomikos apžvalgoje EBPO pabrėžia, kad nors per pastaruosius 10 metų ekonomikos augimas Lietuvoje buvo didesnis negu daugumoje šios organizacijos narių, vis dar išlieka didelė socialinė atskirtis, reikalingi sprendimai senstančios visuomenės iššūkiams valdyti ir emigracijai mažinti, rašo prezidentūra.

Simboliška – tuo pat metu Vilniuje ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su EBPO generaliniu sekretoriumi Angelu Gurría ir padėkojo už paramą Lietuvai siekiant narystės EBPO, o taip pat konstruktyvų bendradarbiavimą su EBPO sekretoriatu viso Lietuvos stojimo proceso metu.

 „Džiaugiamės, o kartu ir didžiuojamės mūsų šalies pažanga ir tarptautiniu vertinimu  – per rekordiškai trumpą laiką tapome EBPO, pažangiausių valstybių klubo, nariais“, – sakė premjeras.

EBPO vadovas pristatė atliktą 2018 m. Lietuvos ekonominę apžvalgą. EBPO pateiktus vertinimus ir ekonomikos plėtros tendencijas panašiai vertina ir vyriausybė. Inicijuotos struktūrinės reformos mokesčių, pensijų, švietimo, sveikatos, inovacijų, šešėlio mažinimo srityse atliepia daugumą EBPO pateiktų rekomendacijų.

Lietuva derybas dėl narystės EBPO baigė šių metų balandį. Mūsų šalies narystė EBPO didins tiesiogines užsienio investicijas, prisidės prie dar palankesnio valstybės skolinimosi reitingo nustatymo, skolinimosi išlaidų mažinimo, palengvins priėjimą prie tarptautinių finansinių rinkų. Įstojus į vadinamąjį sėkmingų ekonomikų klubą, didės Lietuvos įtaka tarptautinėje politikoje. EBPO ne tik skatina ekonomikos reformas, bet ir formuoja pasaulinę nuomonę, kaip turėtų būti reaguojama į globalius iššūkius. Todėl Lietuvos dalyvavimas dar vienoje įtakingoje pasaulinėje organizacijoje sustiprins šalies nacionalinį saugumą, sudarys galimybę išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstiems mums aktualiais tarptautinės darbotvarkės klausimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi