Verslas

2018.07.05 11:37

Mokėjimo įstaigos licencija atšaukta dėl nepradėtos veiklos

LRT.lt2018.07.05 11:37

Lietuvos banko valdyba atšaukė UAB „Paypay.lt“ mokėjimo įstaigos licenciją, kadangi ši bendrovė ilgiau kaip 12 mėnesių nuo licencijos išdavimo dienos nepradėjo teikti mokėjimo paslaugų. Atšaukus licenciją įstaiga nebeturi teisės teikti mokėjimo paslaugų.

„Tokią Finansų įstaigų įstatyme nustatytą priemonę pritaikėme pirmą kartą, tačiau tikėtina, kad tai gali ir pasikartoti. Tai atitinka iniciatyvas visoje Europos Sąjungoje užtikrinti, kad veiktų tik aktyvūs, patikimi ir skaidrūs ūkio subjektai, kuriantys darbo vietas ir mokantys mokesčius“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Po licencijos atšaukimo UAB „Paypay.lt“ privalo priimti sprendimą likviduoti ar reorganizuoti mokėjimo įstaigą arba priimti sprendimą pakeisti veiklos rūšį ir atlikti įstatų, pavadinimo ir kitus reikiamus pakeitimus, susijusius su veiklos rūšies pakeitimu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Lietuvos bankas yra išdavęs 64 licencijas, suteikiančias teisę jos turėtojui teikti mokėjimo paslaugas visoje Europos Sąjungoje, ir 19 ribotos veiklos licencijų, kurias turinčios bendrovės mokėjimo paslaugas gali teikti tik Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.