Verslas

2018.07.05 10:34

PPO: įtampa dėl prekybos pradeda veikti pasaulio ekonomiką

ELTA2018.07.05 10:34

Prekybos kliūtys ir protekcionizmas gali pakenkti pasaulio ekonomikos atsigavimui ir tokių ženklų jau galima įžvelgti, teigia Pasaulio prekybos organizacija (PPO), kurios pranešimą pateikia „Reuters“.

„Konfliktai dėl prekybos kelia rimtą grėsmę ekonomikos augimui ir atsigavimui visose šalyse“, – akcentavo PPO generalinis direktorius Roberto Azevedo.

PPO dar gegužės mėnesį prognozavo, kad prekyba antrąjį šių metų ketvirtį augs lėčiau negu pirmąjį. Organizacijos atlikta analizė parodė, jog G20 šalys nuo praėjusių metų spalio vidurio iki šių metų gegužės vidurio įvedė 39 naujus prekybos apribojimus, o tai paveikė prekybą geležimi, plienu, plastiku ir transporto priemonėmis.

„Pastebimas naujų prekybą ribojančių priemonių padidėjimas G20 šalyse turėtų kelti nerimą tarptautinei bendruomenei, – pabrėžė R. Azevedo.

Nuo šių metų pradžios JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau įvedė nemažai tarifų, kad nubaustų neva nesąžiningai prekiaujančius sąjungininkus ir priešininkus.

„Tuo metu, kai pasaulio ekonomika ima atsigauti po finansų krizės, nežinomybė dėl prekybos kliūčių gali tokiam procesui pakenkti“, – teigiama PPO pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.