Naujienų srautas

Verslas2018.07.04 15:44

Siekiant apsaugoti Viduržemio jūros žuvis, žvejams siūlomos išmokos už verslą

Žuvies ištekliams Viduržemio jūroje pasiekus kritinę ribą, šimtai Graikijos žvejų atsisako žvejybos verslo mainais į ES siūlomas išmokas.

Tokiu būdu vykdoma žuvų išteklių apsaugos programa, kuria siekiama apsaugoti Viduržemio jūros žuvis. Žvejai sako verslo atsisakantys skaudančia širdimi, nes daugeliui žvejyba buvęs ne tik verslas, bet ir gyvenimo būdas.

„Šia veikla užsiėmiau beveik 70 metų, apiplaukiau kone visą Graikiją, bet pasiekiau savo ribą, jūra man buvo visas gyvenimas. Trys kartos žvejų, kiek save prisimenu“, – sako žvejys Panagiotis Pagonis.

Tam, kad žvejai gautų išmokas, turi sunaikinti savo laivus ir atsisakyti licencijos. Laivų meistras Yannis Prasinos sako, kad tradicinės medinės žvejų valtys yra Graikijos istorijos dalis ir verčiau būtų perduodamos muziejams, o ne naikinamos.

„Jie nori stabdyti prekybą, kad apsaugotų jūrą. Bet sunaikindami laivus naikina mus. Jie palieka mus be darbo. Tai neteisinga”, – tikina Y. Prasinos.

Visgi daugelis žvejų spaudžiami ekonominių sunkumų susiviliojo išmokomis, kurios siekia nuo 6 iki beveik 300 tūkst. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi