Verslas

2013.07.19 08:31

L. Linkevičius „Hitachi“ žadėjo įvertinti visas Lietuvos energetikos diversifikavimo galimybes

LRT.lt, ELTA 2013.07.19 08:31

Susitikime su bendrovės „Hitachi“ viceprezidentu Koji Tanaka užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pakartojo trijų Baltijos šalių ir „Hitachi“ susitarimą tinkamai įvertinti Visagino atominės elektrinės projekto ekonominį gyvybingumą, teigiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) po susitikimo išplatintame pranešime.

Susitikime su bendrovės „Hitachi“ viceprezidentu Koji Tanaka užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pakartojo trijų Baltijos šalių ir „Hitachi“ susitarimą tinkamai įvertinti Visagino atominės elektrinės projekto ekonominį gyvybingumą, teigiama Užsienio reikalų ministerijos po susitikimo išplatintame pranešime.

K. Tanaka, viešintis naujos atominės elektrinės statybų reikalais, ketvirtadienį taip pat susitinka su energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi.

„L. Linkevičius pabrėžė, kad Lietuvai, kuri Europos Sąjungoje yra labiausiai priklausoma nuo elektros energijos importo, yra gyvybiškai svarbu įvertinti visas galimybes diversifikuoti energijos tiekimą ir užsitikrinti palankiausią kainą vartotojams“, rašoma po susitikimo išplatintame URM pranešime.

Ministras taip pat teigė, kad ekonominis ir verslo bendradarbiavimas su Japonija yra Lietuvos interesas, ir padėkojo Japonijos kompanijai už konstruktyvų bendradarbiavimą, o „Hitachi“ dalyvavimas naujos regioninės atominės elektrinės projekte suteiktų papildomą impulsą dvišaliams Lietuvos ir Japonijos santykiams.

Lietuva sutartį su strategine investuotoja į naują Visagino atominę elektrinę (AE) parafavo pernai kovą.

Visagino AE projekto ekonominio patrauklumo įvertinimas, kuris šiuo metu yra derinamas su potencialiais investuotojais, turės būti pateiktas Lietuvos Vyriausybei iki spalio 1 d.

„Hitachi“ jau dalyvavo trijuose susitikimuose su Baltijos šalių vyriausybėmis dėl Visagino AE projekto plėtojimo ir pateikė rekomendacijas šio projekto įgyvendinimui.