Verslas

2015.02.12 21:36

Municipalinio taksi vilniečiams teks palaukti ilgiau

Vilniaus valdininkų planai, kad jau rugsėjį sostinės gatvėmis riedės municipalinis taksi, vėluos. Stringa naujų taksi automobilių pirkimo konkursas.

Vilniaus valdininkų planai, kad jau rugsėjį sostinės gatvėmis riedės municipalinis taksi, vėluos. Stringa naujų taksi automobilių pirkimo konkursas.

Jame dalyvaujantys verslininkai piktinasi, kad reikalavimai neįvykdomi, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Dabar Vilniaus gatvėmis keleivius veža ne tik įvairių modelių, bet ir ne visada geros techninės būklės taksi automobiliai.

Neseniai įsteigta sostinės savivaldybės įmonė „Vilnius veža“ žadėjo, kad jau rugsėjį į gatves išvažiuos 100 naujų, ekologiškų taksi automobilių. Tačiau konkursu jiems pirkti pasipiktino automobilių gamintojų atstovai Lietuvoje.

Jie teigia, kad sąlygos sudarytos nekompetentingai, todėl yra neįvykdomos.

„Visų pirma, pats pirkimo objektas yra apibrėžtas neteisingai. Pirkimų organizatorius arba perkančioji organizacija aprašė, kad jie perka vidutinį vienatūrį automobilį. Pasirodo, kad tokia sąvoka iš viso neegzistuoja teisiniuose norminiuose aktuose. Tad apskritai kyla klausimas apie tokio konkurso legitimumą“, – teigė Lietuvos autoverslininkų asociacijos generalinis direktorius Mindaugas Beišys.

Verslininkai taip pat nepatenkinti dėl detalių techninių reikalavimų.

„Visa tai buvo daroma arba tam, kad būtų aiškiau dalyviams, arba dėliojama su ta intencija, kad mūsų taksi automobiliai, atitiktų tam skirtas paslaugas, užduotis. Kadangi mes vis vien būsime gana stipriai orientuoti ir į neįgaliųjų pavežimą, tai yra viena iš mūsų prioritetinių užduočių“, – kalbėjo VšĮ „Vilnius veža“ direktorius Rolandas Statulevičius.

Įmonei „Vilnius veža‘ ir Viešųjų pirkimų tarnybai pakoregavus kai kurias sąlygas, galutinis terminas pateikti paraiškas pratęstas.

Konkursas užsitęsė, todėl vilniečiai municipalinio taksi gali tikėtis nebe rugsėjo, o spalio mėnesį.