Verslas

2013.07.19 08:30

Premjeras: Lietuva apsisprendusi teikti paraišką dėl euro

ELTA2013.07.19 08:30

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį patvirtino, kad Lietuva yra apsisprendusi artimiausiu metu teikti paraišką dėl įstojimo į euro zoną.

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį patvirtino, kad Lietuva yra apsisprendusi artimiausiu metu teikti paraišką dėl įstojimo į euro zoną.

Jo teigimu, tai buvo dar kartą suderinta trečiadienio susitikime su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadove Christine Lagarde.

Premjeras teigė nesibaiminantis, kad siekis įsivesti eurą gali neigiamai paveikti šalies ekonomiką.

„Lietuva vykdo visus Mastrichto kriterijus. Anksčiau buvo viršijama infliacija, o pastaruosius du mėnesius mes jau turime defliaciją. Reikia pabrėžti, kad ateinančiais metais formuojame biudžetą laikydamiesi finansinės drausmės“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.

Kaip ELTA jau skelbė, trečiadienį vykusio pokalbio metu Vyriausybės vadovas su TVF valdančiąja direktore aptarė fondo ir Lietuvos bendradarbiavimą, pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus, kalbėjo apie Lietuvos ketinimus įsivesti eurą ir esamą situaciją euro zonoje.

Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus finansų srityje Premjeras pažymėjo, jog svarbiausia ir toliau stiprinti Europos finansinį stabilumą bei konkurencingumą.

Nepaisant laikinų sunkumų euro zonoje, TVF remia mūsų šalies apsisprendimą įsivesti eurą. Premjero A. Butkevičiaus teigimu, eurą turinčios valstybės įrodė, jog gali imtis reformų ir kovoti su iškilusiomis problemomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt