Verslas

2018.06.30 16:45

Prezidentė: priklausymas EBPO dar kartą parodo, kad esame demokratiška, stipri valstybė

LRT.lt 2018.06.30 16:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) konvenciją ir Susitarimą dėl Lietuvos prisijungimo prie EBPO konvencijos sąlygų ratifikavimo, skelbia prezidentūra.

Perdavus ratifikacinius raštus Prancūzijos vyriausybei, Lietuva oficialiai taps 36-ąja šios organizacijos nare. Planuojama, kad tai įvyks kitą savaitę.

Pasveikinti Lietuvos tapus EBPO nare į Vilnių atvyks šios organizacijos generalinis sekretorius Angelo Gurria. Liepos 5 dieną numatomas prezidentės ir A. Gurrios susitikimas. 

Lietuva yra viena greičiausiai stojimo į EBPO procesą užbaigusių šalių per visą šios organizacijos istoriją – vos per trejus metus įgyvendinome stojimo sąlygas, rašo a prezidentūra.

Priklausymas šiai prestižinei organizacijai dar kartą parodo, anot prezidentės, kad esame demokratiška, stipri, progresyvi valstybė. EBPO yra ypač įtakinga organizacija, vienijanti stipriausias pasaulio ekonomikas. Ši narystė Lietuvai suteiks didesnį tarptautinį svorį ir daugiau galimybių prisidėti formuojant pasaulio geopolitinius procesus. Taip pat galėsime naudotis EBPO ekspertine pagalba, užsitikrinsime palankesnį investuotojų vertinimą, pigesnį skolinimąsi, teigia šalies vadovė.