Verslas

2018.06.30 11:31

D. Trumpas: JAV šiuo metu neplanuoja trauktis iš PPO

BNS 2018.06.30 11:31

Jungtinės Valstijos šiuo metu neketina trauktis iš Pasaulio prekybos organizacijos (PPO), pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

„Nekalbu apie pasitraukimą [iš PPO]. Ne dabar. Sakau tik, kad jie su mumis elgėsi neteisingai. Tai nesąžininga“, – pareiškė jis žurnalistams, paklaustas apie pranešimus neva jis planuoja trauktis iš šios organizacijos.

Per savo rinkimų kampaniją D. Trumpas PPO buvo pavadinęs „tikra nelaime“. Be to, nepaisydamas tarptautinių prekybos taisyklių, jis nustatė didelius importo muitus pasaulio šalims, įskaitant pagrindinius JAV sąjungininkus ir Kiniją.

JAV naujienų portalas „Axios“, remdamasis informuotais šaltiniais, kiek anksčiau pranešė, kad D. Trumpas JAV administracijos aukšto rango pareigūnams ne kartą sakė norįs, kad Jungtinės Valstijos pasitrauktų iš PPO, kurią Vašingtonas padėjo sukurti ir kurios sprendimai Vašingtono iškeliamose bylose dažniausiai būna palankūs Jungtinėms Valstijoms.

Pasak vieno iš „Axios“ šaltinių, JAV prezidentas „šimtą kartų grasino pasitraukti iš PPO“. Jis neva sakė patarėjams, kad PPO visada apgaudinėja Jungtines Valstijas ir jis nemato priežasčių likti šioje organizacijoje.