Verslas

2013.07.18 08:24

„Sodroje“ nuspręsta imtis šluotos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pasiūlė Vyriausybei likviduoti „Sodros“ Mokymo centrą, kuris kasmet „suvalgo“ beveik milijoną litų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pasiūlė Vyriausybei likviduoti „Sodros“ Mokymo centrą, kuris kasmet „suvalgo“ beveik milijoną litų, rašo „Lietuvos žinios“.

SADM vadovai šio siūlymo Vyriausybei nekomentuoja. Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės patarėja ryšiams su visuomene Vaida Vincevičiūtė LŽ pabrėžė, kad naikinti Mokymo centrą buvo pačios Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) idėja, nes jo išlaikymas skolose besimurkdančiai institucijai pernai atsiėjo 0,86 milijono, užpernai – 1,1 mln. litų.

Kaip teigiama SADM parengto Vyriausybės nutarimo projekto vertinimo pažymoje, Mokymo centro dėstytojai per dvejus metus neįgyvendino specialiųjų mokymo programų (pensijų, pašalpų, įmokų ir kt.) dėstymo ir daugiausia dėsto bendrojo bei psichologinio pobūdžio dalykus. Todėl, vienaip ar kitaip, didesnę dalį mokymo paslaugų „Sodrai“ tenka pirkti iš kitų Lietuvos institucijų ar mokymo įstaigų.

Be mokymų neliks

„Sodros“ komunikacijos ir tarptautinių ryšių vyriausiasis specialistas Martynas Žilionis LŽ priminė, kad Mokymo centro paslaugų labiausiai prireikė, kai pastaraisiais metais optimizuojant veiklą „Sodros“ sistemoje buvo įdiegta daug taikomųjų programų ir darbuotojus reikėjo su jomis supažindinti. „Tačiau artimiausiu metu didelių permainų neplanuojama. Be to, matome galimybių mokymus organizuoti efektyviau. Todėl nuspręsta siūlyti, kad Mokymo centras būtų likviduotas“, – aiškino M. Žilionis.

Pasak jo, mokymus organizuos „Sodros“ valdybos specialistai. Pensijų, Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės, Įmokų administravimo, Registrų tvarkymo ir Informacinės sistemos plėtros, Personalo valdymo skyrių specialistai ne tik vykdys pagrindines funkcijas, bet ir pagal kompetenciją rengs metodinę informaciją bei mokys kitus „Sodros“ administravimo specialistus. Kiti mokymai (pvz., užsienio kalbų), reikalingi bendrai kompetencijai ugdyti ir plėtoti, bus perkami vykdant viešuosius pirkimus.

Darbuotojai nebus nuskriausti

Nutarimo projektas likviduoti „Sodros“ Mokymo centrą jo darbuotojams jokia staigmena. LŽ kalbinamas Mokymo centro direktorius Petras Kuras buvo nekalbus. Tačiau jis neslėpė, kad diskusijos dėl įstaigos ateities vyko nuo pat metų pradžios. „Tokio sprendimo jau laukėme“, – teigė P. Kuras. Direktorius pabrėžė, kad apie būsimas reformas ne kartą kalbėta su darbuotojais, veiksmai derinti ir su darbuotojų profesine sąjunga. Nutraukus Mokymo centro veiklą, bus nutrauktos ir darbo sutartys su darbuotojais. Iš viso centre yra patvirtinta 16 pareigybių. Atleistiems darbuotojams bus išmokėtos piniginės kompensacijos už nepanaudotas atostogas ir išeitinės išmokos. Skaičiuojama, kad tam prireiks apie 150 tūkst. litų. Tačiau vakar direktorius dar vylėsi, kad dalis Mokymo centro specialistų nebus išvyti į gatvę, galbūt jiems atsiras darbo „Sodros“ sistemoje.

„Sodros“ atstovas M.Žilionis taip pat sakė, kad tuomet, kai Vyriausybė pritars Mokymo centro likvidavimui, darbuotojams bus siūloma užimti laisvas vietas „Sodros“ struktūroje.

Tęsia Saulėlydžio komisijos darbą

„Sodra“ – ne vienintelė iš mokesčių mokėtojų lėšų išlaikoma biudžetinė įstaiga, kurioje vyksta struktūriniai pokyčiai. Šį pavasarį veiklą pradėjusi Algirdo Butkevičiaus ministrų kabineto sudaryta Viešojo valdymo tobulinimo komisija žada tęsti ankstesnės Vyriausybės Saulėlydžio komisijos pradėtą darbą. „Nagrinėsime sistemines valdymo problemas, priimdami sprendimus sieksime politikų ir visuomenės palaikymo“, – tvirtino komisijos pirmininkas Remigijus Motuzas. Pasak jo, bus siekiama efektyvaus ir skaidraus viešojo valdymo, orientuoto į visuomenės poreikių tenkinimą ir socialinį teisingumą.

Ankstesnė Vyriausybė, vadovaujama Andriaus Kubiliaus, teigė, jog per ketverius Saulėlydžio komisijos darbo metus nebeliko 166 įstaigų, valstybės tarnyboje daugiau kaip dešimtadaliu sumažėjo darbuotojų, sutaupyta 700 mln. litų darbo užmokesčio lėšų.