Verslas

2018.06.28 12:10

Iki pensijų ir mokesčių reformų patvirtinimo – vienas žingsnis

Seimas ketvirtadienį galutinai turi apsispręsti dėl mokesčių ir pensijų reformos. Pasak premjero, priimti pakeitimai pagerins visų gyvenimus, nes esą turėtų padidėti gyventojų pajamos. Opozicija kritikuoja valdančiuosius, kad reforma priimama pernelyg skubotai.

Plačiau taikomas neapmokestinamas pajamų dydis, mažesnė įmoka „Sodrai“ – jeigu Seimas galutinai nubalsuos už šiuos pakeitimus, nuo kitų metų dėl jų turėtų didėti gyventojų algos.

Mainais už tai, dirbantieji automatiškai nuo atlyginimo mokės pensijų fondams, nors dalyvavimo kaupimo sistemoje galima bus atsisakyti.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas anksčiau prieštaravęs skubotiems sprendimams, dabar giria vyriausybę, kad ši esą ryžosi pertvarkyti II-osios pakopos kaupimą.

Premjeras Saulius Skvernelis įsitikinęs, kad visi sprendimai pagerins žmonių gyvenimus, o galutiniai pasiūlymai – logiškai subalansuoti.

Tikimasi, kad bendrai dėl reformų vidutinis uždarbis augs apie 50 eurų, o pokyčius pajus apie milijonas dirbančiųjų. Vis dėlto profsąjungų atstovai sako, kad keičiant darbdavio ir darbuotojų mokesčius, neaišku kaip bus apskaičiuojami priedai ir premijos.

Plačiau – reportaže.