Naujienų srautas

Verslas2018.06.27 19:30

Neringoje užsimojo branginti turistinių autobusų įvažiavimą

Ketvirtadienį Neringos taryba spręs, ar turistiniams autobusams branginti įvažiavimą į Neringą. Mokestis padidėtų 15 eurų. Jei padidinimas bus patvirtintas, t.y. jei tarybos dauguma tam pritars, naujasis mokestis įsigaliotų jau po savaitės. Jei rinkliava būtų padidinta, per visą laikotarpį būtų surinkta apie 26 tūkst. eurų, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ teigia Neringos meras Darius Jasaitis.

„Aš balsuočiau ir už 25 eurų padidinimą, bet nežinau, ar sulauksiu palaikymo taryboje“, – svarsto D. Jasaitis.

Pasak mero, viskas, ką šiuo metu kurorte išleidžia turistai, keliauja tiesiai į valstybės biudžetą, tad savivaldybė nori iš atvykėlių gauti bent dalį lėšų, kurios vėliau bus panaudojamos infrastruktūros pagerinimui, tualetų skaičiaus padidinimui bei priežiūrai ir t.t.

Tačiau kol kas tokiam padidinimui prieštarauja turizmo atstovai. Pasak Lietuvos turizmo asociacijos nario Mariaus Sarapino, idėjos didinti turistinių autobusų įvažiavimo mokestį vertinamos neigiamai.

„Mes neprieštaraujame padidėjusiam ar kažkokiam naujam mokesčiui, jei tai būtų padaryta protingu metu – prieš sezoną, ne jo metu. Taip pat norime, kad už papildomai surinktą rinkliavą gautume papildomų paslaugų. Jei renkamas didesnis autobusų mokestis, tai norėtume ir platesnės aikštelės ant didžiosios kopos, kur telpa du autobusai. Kol kas pasigendame daugiau viešųjų tualetų prie pliažų, pačiame Nidos centre ir t.t.“, – aiškina M. Sarapinas.

Plačiau – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi