Verslas

2018.06.27 01:48

Ch. Lagarde: įtampa dėl prekybos kyla „nepalankiu momentu“

ELTA2018.06.27 01:48

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde antradienį pažymėjo, kad neseniai JAV įvesti importo tarifai ir kitų šalių taikomos atsakomosios priemonės pasitelktos „nepalankiu momentu“, praneša „Reuters“.

Pasak Ch. Lagarde, šiuo metu politikai turėtų dirbti ties ilgalaikės svarbos klausimais. TVF šį mėnesį įspėjo, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo protekcionistinė prekybos politika ir tarifai sąjungininkių plienui ir aliuminiui kelia grėsmę pasaulinei prekybos sistemai.

TVF vadovė teigė, kad pasaulio ekonomika yra pakankamai geroje padėtyje ir šiemet jai prognozuojamas 3,9 proc. augimas. Dėl šių priežasčių politikai turėtų spręsti tokius klausimus, kaip klimato kaita, nelygybė ir skolos.

„Momentas nesutarti išties neparankus, nes mes 10 metų stengėmės pertvarkyti ir sustiprinti sistemą ir pasiekėme daug, nugalėjome krizę“, – sakė Ch. Lagarde konferencijoje Dubline.

„Jei pradėsite kenkti tarptautinei prekybai nustatydami kliūtis, kvotas, netarifines kliūtis, jūs didinsite nežinomybę. Tai yra nemalonu tiems, kurie sunkiai dirbo, kad pagerintų sistemą. Todėl mes susirūpinę“, – pridūrė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.