Verslas

2018.06.26 16:27

Išleidžiama nauja 2 eurų moneta, skirta Dainų šventei

LRT.lt 2018.06.26 16:27

Lietuvos bankas antradienį į apyvartą išleidžia proginę apyvartinę 2 eurų monetą, skirtą Dainų ir šokių šventei. Pusės milijono tiražu išleidžiama moneta bus oficiali atsiskaitymo priemonė visose euro zonos šalyse. Ši moneta yra antroji Lietuvos banko išleidžiama moneta, kuria įamžinama Dainų švenčių tradicija.

„Šiemet išleistos visos proginės monetos – o tokių per metus galime išleisti dvi – glaudžiai susijusios su išskirtine proga, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Pirmoji moneta buvo skirta trims Baltijos valstybėms, o ši – Šimtmečio Dainų šventei, kuri suvienys dešimtis tūkstančių Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančių žmonių. Tokia vienybe tikrai galime didžiuotis, o moneta garsins šį unikalų paveldą visoje Europoje“, – teigia Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas. 

Monetos nacionalinėje pusėje pavaizduotos lietuvių liaudies šokį ir dainą simbolizuojančios stilizuotos žmonių ir paukščių figūros, būdingos vienam iš lietuvių tautodailės žanrų – karpiniams. Monetos nacionalinės pusės dailininkė Eglė Ratkutė.

Pirmąją kolekcinę litų monetą, skirtą Dainų šventei, Lietuvos bankas išleido 1994 m. Pasaulio lietuvių dainų šventės proga. Tai buvo 10 litų vario ir nikelio lydinio moneta.

Naujoji 2 eurų proginė moneta, skirta Dainų ir šokių šventei, bus išleista pusės milijono vienetų tiražu ir ja bus galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse. Iš šio kiekio 5 tūkst. monetų bus aukštesnės kokybės, jos bus išleidžiamos specialioje pakuotėje.