Verslas

2018.06.26 12:26

Seimas toliau spręs dėl mokesčių ir pensijų reformų

Seimas apsispręs, koks bus taikomas progresinis mokesčių tarifas ir kaip bus kaupiamos pensijos. Plenariniame posėdyje toliau bus svarstomi vyriausybės pateikti mokesčių ir pensijų reformos įstatymų projektai.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas siūlo, kad įprastas gyventojų pajamų mokesčio tarifas būtų 20 procentų, o pajamoms, viršijančioms 120 vidutinių darbo užmokesčių (po reformos tai dabar sudarytų apie 11 tūkst. eurų per mėnesį), taikyti 27 procentų tarifą.

Iš pradžių vyriausybės teiktuose projektuose progresinis tarifas buvo 25 procentai, tačiau ir valdantieji jo nepalaikė.

Atskirus pasiūlymus dėl mokesčių reformos Seime įregistravo valdantieji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariai Stasys Jakeliūnas ir Tomas Tomilinas.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas T. Tomilinas sako, kad progresinis mokestis turi kompensuoti biudžeto praradimus, kurie atsiras dėl „Sodrosׅ lubų taikymo. Taip pat Seimas apsispręs, kokiais tempais bus mažinamas neapmokestinamųjų pajamų dydis. Vyriausybė siūlė numatyti trejų metų perspektyvas. Seimo biudžetų ir ekonomikos komiteto pirmininkas S. Jakeliūnas ragina apsiriboti vienerių metų pažadais.

Parlamentarai taip pat balsuos ir dėl pensijų kaupimo modelio. Pagal pensijų reformos projektą, atsisakoma „Sodros“ įmokos dalies pervedimo į pensinius fondus. Pertvarkoje numatoma nauja dalyvių įtraukimo į papildomą pensijų kaupimą antrosios pakopos pensijų fonduose tvarka.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas siūlo, kad dirbantieji į kaupimą nebūtų įtraukiami automatiškai, o per nurodytą laiką galėtų ir atsisakyti. Siūloma, kad Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų pradžios.