Verslas

2018.06.22 19:45

D. Trumpas muša prekybos karo būgnais: grasina apmokestinti europietiškus automobilius

DELFI.lt2018.06.22 19:45

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino, kad tuo atveju, jei ES pademonstruos priešiškumą dėl plienui ir aliuminiui ketinamų pritaikyti tarifų, bus padidinti mokesčiai europietiškiems automobiliams, rašoma portale „Sky News“.

Apie didesnius mokesčius iš Senojo žemyno gabenamiems automobiliams JAV lyderis prabilo po penktadienį nuskambėjusio Europos Komisijos pirmininko pareiškimo, kad ES apmokestins amerikietiškas prekes, o ypač tiekiamas iš tų valstijų, kuriose respublikonai užsitikrinę tvirčiausias pozicijas.

Jean-Claude`as Juncker‘is tada kalbėjo apie rengiamus planai pritaikyti tarifus tokioms prekėms kaip Kentukio burbonas, „Levi`s“ džinsai ir „Harley-Davidson“ motociklai.

Komisijos pirmininkas nurodė, kad su amerikietiškomis prekėmis bus elgiamasi taip pat, kaip JAV ketina pasielgti su europietišku metalu.

Šeštadienį vakare socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodė D. Trumpo žinutė: „Jei ES nori ir toliau didinti ir taip didelius tarifus ir barjerus verslo santykių su tuo regionu turinčioms JAV įmonėms, mes tiesiog pritaikysime mokesčius laisvai į JAV plūstantiems jų automobiliams. Jie daro taip, kad savo automobilių (ir ne tik) parduoti ten būtų neįmanoma.“

D. Trumpas taip pat užsiminė apie ypač kvailas sutartis, kurias pasirašė ankstesnės administracijos. Anot JAV prezidento, kitos šalys juokiasi iš to, kokiais kvailiais buvo ankstesni lyderiai. Jis kategoriškai pareiškė, kad daugiau nieko panašaus nebus.

Šis svaidymasis analogiškais pareiškimais prasidėjo, kai D. Trumpas ketvirtadienį pranešė apie ketinimą įvesti griežtus 25 proc. tarifus iš bet kurios pasaulio šalies importuojamam plienui ir 10 proc. – aliuminiui.

Jo pranešimas šokiravo daugelį šio pramonės sektoriaus įmonių vadovų, tačiau šitaip JAV prezidentas, esą, vykdė pagrindinį savo kampanijos pažadą, išreikštą šūkiu „Pirmiausia – Amerika!“

Netrukus po šio pranešimo J. C. Junckeris Vokietijos žiniasklaidai pasakė: „Čia nėra nieko racionalaus, bet racionalumas yra ta savybė, kurios šiame pasaulyje paskirstyta ne po lygiai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt