Verslas

2015.09.08 13:45

Į Lietuvą atvyksta TVF vadovė C. Lagarde

Jevgenijus Bardauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Trečiadienį į Lietuvą atvyksta Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde. Tai pirmasis fondo vadovo apsilankymas mūsų šalyje po 16 metų.

Trečiadienį į Lietuvą atvyksta Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde. Tai pirmasis fondo vadovo apsilankymas mūsų šalyje po 16 metų.

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, TVF vadovės C. Lagarde dviejų dienų vizitas – svarbus įvykis Lietuvai. Tai – puiki galimybė aptarti Europos ekonomikos vystymosi tendencijas su vienos iš svarbiausių pasaulio finansinių institucijų vadove.

Viešėdama Lietuvoje C. Lagarde susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Algirdu Butkevičiumi, finansų ministru ir Lietuvos banko valdybos pirmininku, dalyvaus Finansų ministerijos ir Lietuvos banko rengiamoje diskusijoje ekonomikos klausimais, taip pat pokalbiuose, kur bus aptariamas Europos ekonomikos vystymasis, šalių integracija į Europos Sąjungą (ES) ir euro zoną.

Lietuva su TVF bendradarbiauja daugiau kaip 20 metų. Jo atstovai kasmet lankosi Lietuvoje, vertina ekonominę padėtį ir teikia rekomendacijas. Tai – pirmasis Fondo vadovo apsilankymas mūsų šalyje po 16 metų pertraukos.

Ketvirtadienį Vilniaus universitete vyks diskusija – „Europos ekonominė integracija: iššūkiai ir galimybės“. Dalyvauja TVF valdančioji direktorė C. Lagarde, Europos Centrinio Banko (ECB) vykdomosios valdybos narys Jörgas Asmussenas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Lietuvos Respublikos finansų ministras Rimantas Šadžius. LRT televizija ir LRT Lituanica kviečia tiesiogiai stebėti diskusiją liepos 18 d. 10 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.