Verslas

2018.06.22 08:35

ES paskelbė muitų tarifus prekėms iš JAV

Europos Sąjunga (ES) paskelbė muitų tarifus prekėms iš Jungtinių Valstijų (JAV). Taip reaguojama į prezidento Donaldo Trumpo įvestus mokesčius importuojamam plienui ir aliuminiui. Europos Komisija teigia, kad papildomai apmokestinami amerikietiški džinsai, motociklai, alkoholiniai gėrimai ir kitos prekės.

Jungtinių Valstijų sprendimas taikyti 25 proc. tarifus plienui ir 10 proc. mokestį aliuminiui, vežamam iš Europos Sąjungos, sulaukė Bendrijos atsako. Bus apmokestinti ne tik drabužiai ar transporto priemonės, bet ir spanguolės, apelsinų sultys, kukurūzai, riešutų sviestas.

Eurokomisarė Cecilia Malmstriom aiškina, kad papildomi mokesčiai nepažeidžia Pasaulio prekybos organizacijos nuostatų ir yra tinkamas atsakas Jungtinėms Valstijoms.

Analitikai pastebi, kad Europos Sąjunga pasirinko papildomai apmokestinti produktus, turinčius didžiausią politinę įtaką.

Pavyzdžiui, viskis gaminamas Kentukio valstijoje, kuri priklauso Senato daugumos lyderiui, o apelsinų sultys – Floridoje, kuri lėmė D. Trumpo pergalę prezidento rinkimuose.