Naujienų srautas

Verslas2013.07.16 17:59

Tbilisio savivaldybė tapo „Air Lituanica“ akcininke

LRT.lt 2013.07.16 17:59

Gruzijos sostinės Tbilisio miesto savivaldybė įsigijo UAB „Air Lituanica Club“ akcijų, taip investuodama į oro linijų bendrovę „Air Lituanica“, pranešė Vilniaus savivaldybė.

Gruzijos sostinės Tbilisio miesto savivaldybė įsigijo UAB „Air Lituanica Club“ akcijų, taip investuodama į oro linijų bendrovę „Air Lituanica“, pranešė Vilniaus savivaldybė.  

Sutartis buvo sudaryta Vilniaus miesto savivaldybės siūlymu ir atsižvelgiant į 2009 m. Vilniaus ir Tbilisio susigiminiavimo sutartį. Pastarojoje numatyta, kad miestai sieks didinti bendradarbiavimą turizmo, kultūros ir verslo srityse. „Tai dar vienas stiprėjančių ryšių tarp Vilniaus ir Tbilisio miestų pavyzdys“, – rašoma pranešime.

Kiek akcijų Tbilisio savivaldybė įsigijo, nepatikslinama.

Anot savivaldybės, numatoma, kad 83 proc. UAB „Air Lituanica“ akcijų netiesiogiai (per kontroliuojamas bendroves) priklausys Vilniaus miesto savivaldybei, o likusi dalis akcijų – 17 proc. – UAB „Air Lituanica Club“.

Šiuo metu įmonė jau vykdo reguliarius skrydžius į Briuselį ir Amsterdamą. Nuo rugpjūčio 5 d. prasidės keturis kartus per savaitę vyksiantys „Air Lituanica“ skrydžiai į Berlyną. Šių metų rudenį „Air Lituanica“ pradės skrydžius ir į Maskvą, Miuncheną bei Prahą. „Air Lituanica“ skrydžiai yra vykdomi bendradarbiaujant su Estijos oro linijų bendrove „Estonian Air“.

Iki 2015 m. „Air Lituanica“ skrydžių žemėlapį sudarys 13–16 maršrutų, per metus planuojama pervežti po 500–600 tūkst. keleivių. Įmonės veikla Lietuvoje, Vilniaus savivaldybės skaičiavimu, turėtų sukurti apie 1500 darbo vietų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi