Verslas

2013.07.17 13:20

V. Mazuronis: „Chevron“ greičiausiai bus pripažinta konkurso nugalėtoja

ELTA2013.07.17 13:20

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis antradienį patvirtino, jog, jei komisijai nekils jokių teisinių įtarimų, labai didelė tikimybė, kad vienintelis konkurso dėl skalūnų dujų žvalgybos dalyvis – JAV kompanija „Chevron“ – bus pripažintas nugalėtoju.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis antradienį patvirtino, jog, jei komisijai nekils jokių teisinių įtarimų, labai didelė tikimybė, kad vienintelis konkurso dėl skalūnų dujų žvalgybos dalyvis – JAV kompanija „Chevron“ – bus pripažintas nugalėtoju.

„Konkursas, paskelbtas dar prieš tai dirbusios Vyriausybės, vienaip ar kitaip turėtų baigtis. (...) Komisija pažiūrės ir, jeigu iš tiesų nebus jokių kliūčių bei juridinių kabliukų, turėtų priimti sprendimą, greičiausiai, pripažindama vienintelį dalyvį nugalėtoju. Toliau šis sprendimas turėtų būti perduodamas Vyriausybei, ir ji turės apsispręsti“, – antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo V. Mazuronis.

Atsakydamas į klausimą, ar Vyriausybė neturėtų palaukti Europos Komisijos (EK) taisyklių dėl skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos, prieš paskelbdama nugalėtoją, aplinkos ministras teigė, jog laukimo trukmė būtų neapibrėžta.

„Tai yra Vyriausybės apsisprendimo klausimas. Manau, kad tų naujų sąlygų atsiradimas yra neribotas laike“, – teigė V. Mazuronis.

Pasak jo, EK darbą apsunkina tai, jog Europos Sąjungos (ES) valstybių narių nuomonės labai skiriasi.

„Dalis valstybių pasisako, kad tie sprendimai būtų grynai valstybės apsisprendimo klausimas. Dalis pasisako, kad būtų numatomos kažkokios bendros gairės ES lygmeniu, o dar kitos valstybės mano, kad turi būti bendros taisyklės visoms ES valstybėms“, – teigė ministras.

Jis neatskleidė, kokios pozicijos dėl skalūnų dujų reglamentavimo laikosi Lietuva.

„Lietuva, kaip pirmininkaujanti ES Tarybai valstybė, stengiasi klausyti visų nuomonių, ieškoti bendrų sprendimų ir kompromisų“, – sakė V. Mazuronis.

Jis pakartojo prieš tai konferencijoje kalbėjusio aplinkos eurokomisaro Janezo Potočniko žodžius, jog dar nėra aišku, kokio lygio ir kokie EK nutarimai bus priimti.

„Dabar yra ruošiamas EK dokumentas, koks jis bus, net komisaras negalėjo pasakyti: ar tai bus įpareigojanti direktyva, ar tai bus tam tikro lygmens rekomendacijos ar panašiai. Palauksime EK nuomonės ir toliau ieškosime bendrų sprendimų“, – kalbėjo ministras.

V. Mazuronis akcentavo, kad svarbiausia yra užtikrinti bet kokių darbų saugumą ir suderinamumą su visuomenės nuomone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.