Verslas

2018.06.20 09:54

R. Masiulis sako neturėjęs žinių apie galimą korupciją „Lietuvos energijos“ projektuose

ELTA2018.06.20 09:54

„Lietuvos energijos” kogeneracinių jėgainių projektai buvo skirti subalansuoti situaciją šilumos ūkyje, sako buvęs energetikos (dabartinis susisiekimo) ministras Rokas Masiulis. Jis taip pat sako neturėjęs informacijos apie tai, kad projektai galėjo būti korupciniai. 

Kaip jis trečiadienį sakė Antikorupcijos komisijos posėdyje Seime, tuo metu, kai projektai buvo pradėti, buvo rūpinamasi dėl nesąžiningos kai kurių privačių šilumos tinklų veiklos. 

„Šių projektų logika: pirmiausia Vilniuje gyventojai moka per daug už šilumą, privatus šilumos operatorius, tikėtina, nesielgia sąžiningai, gauna perteklinius pelnus, už tai sumoka mūsų gyventojai, dėl to valstybė turi elgtis ryžtingai ir įsteigti savo kontroliuojamos šilumos gamintojus, kad nebūtų perteklinio pelno, (...) o pačią veiklą būtų lengva kontroliuot“, – sakė R. Masiulis. 

Jis taip pat sakė neturėjęs informacijos, kad minėti projektai buvo korupciniai, tačiau teigė, kad, jei būtų buvę kitaip, jis būtų kreipęsis į atitinkamas institucijas. 

R. Masiulis taip pat sakė turėjęs informacijos, kad Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nariai nebuvo įleidžiami į „Vilniaus energiją“, ir dėl to Kainų komisija negalėjo nustatyti žalos, kuri buvo padaryta. 

Buvęs energetikos ministras akcentavo, kad prieš pradedant vykdyti projektus su „Danpower“ jis prašė ministerijos darbuotojų nuvykti į šalis, kuriose „Danpower“ jau vykdo projektus, kad šie pažiūrėtų, ar investuotojas elgiasi sąžiningai. 

„Viena tokių šalių buvo Estija, grįžę darbuotojai sakė, kad to miesto meras buvo patenkintas, o korupcinių elementų nepastebėta. Su „Danpower“ kontaktą palaikydavom“, – sakė R. Masiulis. 

Tuo metu Antikorupcijos komisijos narys Algirdas Butkevičius klausė, kas išdavė neteisėtą leidimą „Danpowe“ jėgainės statybai Vilniuje, Savanorių prospekte, kuri iš esmės ten negalėjo būti statoma. 

Į tai Valstybinė energetikos inspekcijos atstovas Nerijus Bieliauskas atsakė, kad taip A. Butkevičius kvestionuoja teismo sprendimą, nes teismas kelis kartus priėmė sprendimą suteikti leidimą šios jėgainės plėtrai. 

Komisijos narys Jurgis Razma klausė, kaip būtų reguliuojama situacija, kai „Danpower“ konkuruotų su Vilniaus ir Kauno kogeneracinėmis jėgainėmis, tačiau R. Masiulis į tai atsakyti negalėjo. 

J. Razma taip pat klausė, ar buvo numatytos priemonės ir filtrai, kad būtų išvengta nuodijimų, apie kuriuos anksčiau kalbėjo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, teigdamas, kad minėti projektai yra nuodijantys. 

„Tokios informacijos neturėjau“, – sakė R. Masiulis. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt