Verslas

2018.06.18 19:11

Žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva lieka 36-oje vietoje

BNS2018.06.18 19:11

Organizacijos „Reporteriai be sienų“ tradiciniame Pasaulio žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva išlieka 36-oje vietoje, kaip ir pernai.

„Reporteriai be sienų“ nurodo, kad Lietuvoje nacionalinei žiniasklaidai užtikrinama žodžio laisvė, bet situacija problematiška rajonuose, kur „regioniniai laikraščiai dažnai yra priklausomi nuo vietos politikų“.

Paryžiuje įsikūrusios organizacijos ataskaitoje taip pat minimos kibernetinės atakos prieš naujų agentūrą BNS ir portalą tv3.lt, kai buvo paskelbtos melagingos žinios. Teigiama, kad šios atakos sukūrė „nesaugumo atmosferą tarp Lietuvos žurnalistų“.

Metų pradžioje įsilaužus į portalą tv3.lt paskelbta melaginga žinia, esą krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblispriekabiavo prie žurnalisto ir prisipažino esąs gėjus.

Pernai įsilaužus naujienųagentūrosBNS sistemą patalpinta išgalvota žinia, esą amerikiečiųkariai Latvijoje apsinuodijo ipritu.

„Reporteriai be sienų“ apibūdindami padėtį Lietuvoje taip pat mini Seime sukurtą specialią komisiją „tirti LRT veiklai“.

Valdančiųjų „valstiečių“ iniciatyva praėjusių metų pabaigoje Seime buvo sudaryta komisija aiškintis, arnacionalinis transliuotojas tinkamai leidžia biudžeto lėšas. Kritikai šioskomisijos sudarymą vadino politiniu spaudimu žiniasklaidai.

Lietuvos kaimynė Latvija Pasaulio žiniasklaidos laisvės indekse užima 24-tą poziciją, Estija – 12-tą, Lenkija yra 58-oje vietoje. Baltarusija iš 180 vertintų valstybių užima 155-tą vietą, Rusija – 148-tą.

Geriausiai žiniasklaidos laisvė įvertinta Norvegijoje, Švedijoje, Olandijoje ir Suomijoje, lentelės apačioje yra Šiaurės Korėja ir Eritrėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt