Naujienų srautas

Verslas2018.06.16 14:27

Kinija JAV atsilygins 50 mlrd. JAV dolerių vertės tarifu

ELTA 2018.06.16 14:27

Kinija šeštadienį paskelbė ketinanti įvesti atsakomąjį 50 mlrd. JAV dolerių vertės tarifą iš Jungtinių Valstijų importuotoms prekėms. Vos prieš dieną JAV paskelbė apie analogišką tarifą Kinijai. 

Kinija įves 25 proc. tarifą iš viso net 659 skirtingoms iš JAV importuojamoms prekėms, tarp kurių - žemės ūkio produktai ir automobiliai, skelbiama šalies Finansų ministerijos pranešime. 

Tarifai 34 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms įsigalios liepos 6 d., t. y. tą pačią dieną, kaip ir amerikiečių tarifai Kinijai. Tarifai likusioms 16 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms bus įvesti kiek vėliau. 

Kinijos finansų ministerija sukritikavo penktadienį JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbtas priemones prieš Kiniją, tvirtindama, kad jos pažeidžia Pasaulio prekybos organizacijos taisykles. 

Pekinas teigia, kad atsakomieji tarifai įvesti tam, kad būtų apsaugoti teisėti Kinijos interesai remiantis pagrindiniais tarptautinės teisės principais. 

Kinijos vyriausybės palaikomas dienraštis „Global Times“ šeštadienį paskelbė ilgą straipsnį, kuriame teigiama, kad „su logika susipykę“ JAV tarifai tėra Vašingtono gudrybė, kaip sumažinti savo prekybos su Kinija deficitą. 

Penktadienį Baltieji rūmai pranešė apie 25 proc. tarifą 50 mlrd. JAV dolerių vertės Kinijos prekėms dėl „nesąžiningos prekybos praktikos“. Prekės, kurioms bus taikomi tarifai, yra susijusios su „pramoninės svarbos technologijomis“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi