Verslas

2018.06.12 19:05

R. Dargis sveikina prezidentės kritiką dėl verslo ir mokslo bendradarbiavimo

BNS 2018.06.12 19:05

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis sako sutinkantis su prezidentės kritika dėl verslo ir mokslo bendradarbiavimo.

„Patiko, kad metiniame pranešime inovacijų politikai buvo skirtas dėmesys, kad šiandien mokslas turėtų būti ne vien fundamentalusis, kad ne vien moksliniais straipsniais matuojamas šalies potencialas, o mokslo ir verslo sąsajai išleisti pinigai turi virsti eksportui tinkamais produktais“, – BNS sakė R. Dargis.

LPK vadovas pažymėjo, kad metiniame pranešime Dalia Grybauskaitė neskyrė daug dėmesio ekonomikai, tačiau teisingai atkreipė dėmesį, jog augimo laikotarpis turi būti išnaudotas pasirengimui galimiems sukrėtimams ar nuosmukiams.

„Aš į prezidentės metinį pranešimą žiūriu kaip į krypties valstybei uždavimą, dėmesio atkreipimą į svarbius klausimus. (...) Mes neturime nustoti apie juos kalėti tol, kol nepaversime savo kalbėjimo konkrečiais sprendimais“, – sakė pramonininkų vadovas.

Antradienį Seime D. Grybauskaitė teigė, kadekonomikos augimo laikotarpis turi būti išnaudotas ateities šalies ūkio raidą nulemsiantiems sprendimams priimti.

Šalies vadovė akcentavo, kad Lietuvos ekonomikos variklis turi būti kvalifikuoti žmonės ir aukštos pridėtinės vertės produktai. Prezidentė sukritikavo inovacijų politiką.

„Šimtai milijonų eurų, išleistų mokslo ir verslo bendradarbiavimui skatinti, turi virsti ne tik Lietuvos ekonomikai, bet ir eksportui tinkamais produktais. Patentais, o ne vien moksliniais straipsniais pasaulyje matuojamas akademinis šalies potencialas“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.