Naujienų srautas

Verslas2018.06.12 16:24

Stambiems ūkiams opozicija siūlo riboti tiesiogines išmokas

ELTA 2018.06.12 16:24

Reaguodami į prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime išsakytą kritiką dėl padėties žemės ūkyje, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Mykolo Majausko iniciatyva opozicinių frakcijų atstovai įregistravo įstatymo projektą, kuriame siūloma riboti maksimalias tiesioginių išmokų sumas, nustatant, kad tiesioginių išmokų suma, tenkanti vienam asmeniui ar susijusiems asmenims, negali viršyti 150 000 eurų per metus.

„Dabartinė situacija, kuomet nėra ribojamos maksimalios tiesioginių išmokų sumos, prisideda prie nesubalansuotos ir nesąžiningos konkurencinės aplinkos sudarymo ir palaikymo. Tai skatina žemės ūkio paskirties žemės koncentraciją vienose rankose, o paramą švaisto remiant didelius pelnus ir apyvartas turinčius ūkininkus ir įmones. Tuo tarpu smulkesni ūkiai atsiduria nelygiose konkurencinėse sąlygose. Todėl tikimasi, kad tokie ribojimai sukurs palankesnes sąlygas paramos žemės ūkiui paskirstymui, veiks kaip atgrasanti priemonė nuo žemės ūkio paskirties žemės koncentravimo ir piktnaudžiavimo teikiama parama“, – teigia Seimo narys M. Majauskas.

Pasak jo, Europos Sąjungoje (ES) vyksta diskusijos dėl maksimalių išmokų slenksčio sumažinimo iki 100 tūkst. eurų. Apie tokius planus pasisakė ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas svarstant ateinančią finansinę perspektyvą.

Pasak M. Majausko, Lietuvoje iki šiol 80 proc. visos ES paramos dalijosi 20 proc. paramos gavėjų ir tokia disproporcija, jo įsitikinimu, netoleruotina.

„Suprantama, kad kai kurie didelius žemės plotus turintys valdančiųjų atstovai gali priešintis tokiai iniciatyvai, tačiau negalime nepaisyti realybės, kad siekiant asmeninių interesų iškreipiama sąžininga konkurencija ir ypač – žemės ūkio srityje“, – apibendrino M. Majauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi