Naujienų srautas

Verslas2018.06.12 14:30

G. Surplys rudenį žada Lietuvos žemės ūkio ateities viziją

BNS 2018.06.12 14:30

Žemės ūkio ministras iki rudens žada parengti Lietuvos žemės ūkio viziją. Giedriaus Surplio teigimu, vizijos rengimas prasidės jau netrukus, joje bus skirta daug dėmesio kaimui.

Taip jis komentavo šalies vadovės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo mintį, jog reikia apsispręsti dėl Lietuvos žemės ūkio politikos krypties ir kaimo plėtros strategijos.

„Ką girdžiu ne iš vieno ūkininko, iš ūkininkų savivaldos atstovų, mokslininkų, kad Lietuvos kaimas, jo plėtra, politika iš tikrųjų neturi vizijos, kur mes norime nueiti, kokį kaimą norime matyti. Ketinu artimiausiu metu užsakyti mokslininkams ar savo patarėjams pavesti, kad burtų diskusinę grupę ir turėtume kažką panašaus, ką sukūrėme regioninei politikai – baltąją knygą. Panašią baltąją knygą turėtume ir žemės ūkiui“, – BNS sakė G. Surplys.

Anot jo, tai bus trumpas ir aiškus dokumentas.

„Tai nebus dar vienas dokumentas dėl dokumento. Tai bus trumpas, tačiau vizionieriškas ir tuo pačiu detalus su aiškiais uždaviniais kiekvienam subjektui, dokumentas“, – BNS sakė žemės ūkio ministras.

Jo nuomone, dokumentas atskleis, kur turėtų judėti Lietuvos žemės ūkis ir kaimas ateityje.

„Ar mes matome pieninkystę Lietuvoje kaip vyraujančią, ar gyvulininkystę. Grūdines kultūras ar daržoves. Ar mes matome didelius kaimus, ar mažus, ar šeimos ūkius, ar samdytus žmones. Tokia nubrėžianti vizija“, – kalbėjo ministras.

G. Surplys nemato anarchijos žemės ūkyje

D. Grybauskaitė metiniame pranešime taip pat sakė, jog žemės ūkis dėl įvairių priežasčių šiuo metu yra atvestas prie „netvarkos, anarchijos ir iškreiptos rinkos“.

G. Surplys dabartinės padėties žemės ūkyje nevadina anarchija, tačiau neneigia, kad sektorius turi problemų.

„Aš nepavidinčiau to anarchija, tačiau tikrai nusikundimų yra daug. Čia tikrai retorinis klausimas. Visi supranta, kad turime daug problemų tiek su paramos skirstymu, tiek su žeme, tiek su jos kontrole. Buvusi ministerijos vadovybė yra daug padariusi ir aš toliau tęsiu tuos darbus ir dar šiek tiek suintensyvinu. (...) Problemų yra, niekas to neneigia, bet tikrai ieškome tų sprendimų“, – teigė G. Surplys. 

Žemės ūkio ministras teigė norintis sugrąžinti pasitikėjimą Lietuvos kaimo politika.

„Tų procesų ir užsukta nemažai, ir aš jų ketinu dar daugiau užsukti, kad įsivestume tvarką, aiškias taisykles, kurios būtų vienodos visiems, ir tuo būdu sugrąžinti pasitikėjimą kaimo politika Lietuvoje“, – kalbėjo G. Surplys.

„Tikiuosi, kad tas piktžoles po vieną mes rausime ir orientuosimės ne į žemės ūkio, bet į kaimo plėtrą“, – pridūrė ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi